Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Prostor po bývalém nevyhovujícím venkovním hřišti na 2. základní škole ve Frýdku-Místku už je připraven na výstavbu nové tělocvičny.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek nedisponuje velkou halou na míčové sporty a zároveň nemá dostatečné tělocvičny u některých škol. A nám se podařilo odblokovat situaci z minulosti, kdy byl připraven projekt dostavby tělocvičny 2. základní školy. Nicméně ten projekt byl mírně řečeno polovičatý."

Zjistilo se, že výška tělocvičny v původním projektu nesplňovala podmínky pro případné pořádání žákovských soutěží. Proto město teď usiluje o jeho úpravu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stávající projekt počítá pouze zhruba se 6,5 metry. Chceme to zvýšit, protože to využití je potom daleko širší pro míčové hry a dejme tomu pro nějaké soutěže."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro mě je to důležitá zpráva. A ta situace, která byla roky zablokovaná, tak se konečně hýbe dopředu. A pokud vše půjde podle plánu, tak v příštím roce bychom mohli zadat realizaci."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkové náklady by měly být kolem 140 milionů. Samozřejmě bude záležet na soutěži. Nám se teďka daří snižovat realizační cenu, oproti předpokládané. Což je o 15 až 20 procent."

Tělocvična by měla nabízet kvalitní zázemí pro školu a odpoledne i pro další spolky a různé sportovní aktivity.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam je ta situace poměrně komplikovaná, protože tam se už v roce 2015 uvažovalo o tom, že se tam vystaví víceúčelová hala pro míčové hry. Nicméně k tomu nedošlo z důvodů toho, že výška, která byla původně plánovaná, zasahovala do rozhledu okolní zástavby. Takže se to potom přemístilo na 11. základní školu, kde měla být hala Krystal. Ale z nějakých důvodů byla minulým vedením upozaděna. A nakonec tam propadlo stavení povolení."

V minulém roce už nechalo město na 2. základní škole odstranit původní nevyužívané hřiště. Letos se u staré tělocvičny, která je už nevyhovující, opravily umývárny a vybudovalo bezbariérové sociální zařízení.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme tam zlepšili, to jsou takové požadavky dlouhodobé, sociální zařízení, plus jsme připravili to staveniště pro tu tělocvičnu. S tím, že bychom chtěli začít v příštím roce někdy na podzim, kdy bude projekt hotový a bude doufáme vysoutěžený zhotovitel, tak chceme začít stavět."

Dále město řeší také přípravu výstavby nové tělocvičny u Základní školy v Chlebovicích. Tam by mohla stavba začít na jaře příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek už hledá firmu na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy

2. základní škola ve Frýdku-Místku se brzy dočká nové tělocvičny. Město dokončilo projektovou dokumentaci a nyní hledá firmu, která sportoviště postaví. Tělocvična bude sloužit nejen školákům, ale i veřejnosti.

V Chlebovicích se po letech dočkali. Frýdek-Místek zahájil stavbu očekáváné tělocvičny

Začala výstavba tělocvičny v Chlebovicích. Půjde o náročnou stavbu, která potrvá rok. Tělocvična bude totiž stát nad školkou na sloupech zapuštěných do země na pilotách.

Frýdek-Místek investoval od roku 2021 do majetku města přes miliardu korun

Dokončení kanalizací v okrajových částech Frýdku-Místku, vznik nového sídla městské policie, rozšíření hřbitova nebo nová hasičská zbrojnice. To je jen malý výčet mnoha akcí, které se ve městě realizovaly od roku 2021. Za tu dobu se podařilo městu proinvestovat přes miliardu korun.


Ohlášena bomba na koupališti v Ostravě. Na 1 500 lidí muselo opustit areál

Dnes 17:02 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

V areálu letního koupaliště a krytého bazénu v Ostravě-Porubě někdo ohlásil bombu. Na místo se sjelo plno policistů i strážníci, kteří pomáhali s evakuací a uzavřením areálu. Koupaliště i bazén muselo opustit na 1 500 lidí.

Moravskoslezský kraj má upravené jízdní řády i novou lodní linku

Dnes 13:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Veřejná doprava v Moravskoslezském kraji má od neděle 15. června drobné změny. Úpravy se týkají vlakových i autobusových spojů a reagují na požadavky obcí, měst i samotných cestujících. Největší novinkou je začlenění lodní linky P1 na Slezské Hartě do integrovaného systému ODIS.

Traktor se převrátil na louce. Tři lidé vyskočili, čtvrtý se těžce zranil

Dnes 9:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři lidé jeli na traktoru po louce na Novojičínsku. V kopci se najednou stal stroj neovladatelným a převrátil se. Tři lidé z něj těsně předtím vyskočili, čtvrtého stroj zavalil a těžce zranil. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Na zámku Fryštát město Karviná ocenilo osobnosti v kulturní oblasti

Byly oceněny osobnosti z kulturní oblasti, které se výrazně zasloužily o rozvoj a propagaci města. Mezi nimi se našli jak umělci, tak organizátoři kulturních akcí.

Ostrava postaví nové Dětské centrum Domeček pro handicapované za 104 milionů

Dnes 12:47 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dětské centrum Domeček, které zajišťuje péči o zdravotně znevýhodněné děti, získá zcela nové zázemí. Současné budovy na ulici Jedličkova v Ostravě-Zábřehu nahradí moderní třípodlažní objekt. Ten vyroste v lokalitě bývalé mateřské školy na Rýparově ulici. Stavba za 104 milionů korun bez DPH začne v těchto dnech a provoz zařízení nebude během výstavby přerušen.

V Moravskoslezském kraji proběhly maturitní a závěrečné zkoušky v hojném počtu

V tomto týdnu skončily maturitní a závěrečné zkoušky na středních školách. Moravskoslezský kraj se v četnosti maturantů letos stal druhým nejpočetnějším. Závěrečné zkoušky probíhaly také na zdravotnických nematuritních oborech, které se snaží přilákat nové potenciální studenty.

Záchranáři podpořili akci Val darovat. Spolu s hokejisty Vítkovic darovali krev

Včera 12:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři Moravskoslezského kraje se zapojili do odběrové akce „Val darovat“, kterou společně uspořádali hokejisté Vítkovic a Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Symbolické darování krve připadlo na Mezinárodní den dárců, který připomíná význam transfuzí a hrdinství těch, kteří pomáhají zachraňovat životy.

Letošní Pivobraní se rozroste do zón v okolí náměstí

Centrum Nového Jičína obsadí další ročník Pivobraní. Festival nabídne více než sto druhů piv, koncert britské legendy a rozroste se i do dalších míst městské památkové rezervace.

Kamion na dálnici u Ostravy prorazil svodidla a skončil v protisměru

Včera 10:16 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda kamionu zkomplikovala v sobotu ráno dopravu na dálnici D1 u Klimkovického tunelu. Dálnice byla několik hodin obousměrně uzavřena. Kamion tam prorazil svodidla a skončil v protisměru. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

V Ostravě proběhl další ročník mezinárodního veletrhu Rail Business Days

13. června 2025 11:01 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil | Dopravní revue

Ostrava hostila další ročník prestižního veletrhu Rail Business Days. Třídenní akce v Trojhalí Karolina přilákala odborníky, výrobce i veřejnost.

Faunapark Frýdek-Místek chystá řadu akcí pro děti i dospělé

Faunapark ve Frýdku-Místku zve na bohatý program na závěr školního roku. Mezi nejoblíbenější akce patří tradiční Psí den i inspirativní festival duševní pohody Duše na dlani. Letní víkendy pak budou patřit zábavě, poznání i komunitnímu setkávání.

Záchrana bazénu i účet za rok 2024. Frýdek-Místek řešil na zastupitelstvu důležité body

Spolupráce města s krajem na rekonstrukci plaveckého bazénu. Zrušení příspěvkové organizace nebo závěrečný účet města za rok 2024. To je jen malý výčet dalších důležitých bodů, které projednávalo a schválilo další zastupitelstvo Frýdku-Místku.

Frýdek-Místek má novou náměstkyni pro správu majetku a zřídil i Dopravní výbor

Vedení Frýdku-Místku má novou posilu. Náměstkyní primátora se stala Gabriela Rumíšková (Naše Město F-M), současná radní a předsedkyně majetkové komise. Vystřídá odcházejícího náměstka Miroslava Bártka. Zastupitelstvo zřídilo také nový dopravní výbor.

Frýdek-Místek zrekonstruuje ústřední knihovnu v Jiráskově ulici

Historická Fischerova vila ve Frýdku-Místku, která už přes 30 let slouží jako ústřední knihovna, projde rekonstrukcí. Opravy za zhruba 35 milionů korun začnou letos a potrvají zhruba jeden rok. Knihovna bude dočasně přestěhována do náhradních prostor.

Festival Sweetsen fest bude letos na šesti pódiích

Frýdek-Místek se opět chystá na další ročník oblíbeného festivalu Sweetsen fest. Unikátní kulturní projekt, který propojuje hudbu s charitou a letos se odehraje už na šesti scénách. Vstupné se neplatí, ale návštěvníci mohou podpořit vybrané dobročinné organizace.

Historie i opékání buřtů. Faunapark ve Frýdku-Místku hostil Den pro seniory

Faunapark hostil další z akcí zaměřených na seniory. Účastníci se během dopoledne dozvěděli zajímavosti z historie města, mohli si prohlédnout změny v areálu a nechybělo ani společné opékání buřtů. Den pro seniory zorganizovalo město ve spolupráci se Spolkem pro Faunapark.

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku
Vydáno 12. října 2023 15:58, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Prostor po bývalém nevyhovujícím venkovním hřišti na 2. základní škole ve Frýdku-Místku už je připraven na výstavbu nové tělocvičny.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek nedisponuje velkou halou na míčové sporty a zároveň nemá dostatečné tělocvičny u některých škol. A nám se podařilo odblokovat situaci z minulosti, kdy byl připraven projekt dostavby tělocvičny 2. základní školy. Nicméně ten projekt byl mírně řečeno polovičatý."

Zjistilo se, že výška tělocvičny v původním projektu nesplňovala podmínky pro případné pořádání žákovských soutěží. Proto město teď usiluje o jeho úpravu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stávající projekt počítá pouze zhruba se 6,5 metry. Chceme to zvýšit, protože to využití je potom daleko širší pro míčové hry a dejme tomu pro nějaké soutěže."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pro mě je to důležitá zpráva. A ta situace, která byla roky zablokovaná, tak se konečně hýbe dopředu. A pokud vše půjde podle plánu, tak v příštím roce bychom mohli zadat realizaci."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkové náklady by měly být kolem 140 milionů. Samozřejmě bude záležet na soutěži. Nám se teďka daří snižovat realizační cenu, oproti předpokládané. Což je o 15 až 20 procent."

Tělocvična by měla nabízet kvalitní zázemí pro školu a odpoledne i pro další spolky a různé sportovní aktivity.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam je ta situace poměrně komplikovaná, protože tam se už v roce 2015 uvažovalo o tom, že se tam vystaví víceúčelová hala pro míčové hry. Nicméně k tomu nedošlo z důvodů toho, že výška, která byla původně plánovaná, zasahovala do rozhledu okolní zástavby. Takže se to potom přemístilo na 11. základní školu, kde měla být hala Krystal. Ale z nějakých důvodů byla minulým vedením upozaděna. A nakonec tam propadlo stavení povolení."

V minulém roce už nechalo město na 2. základní škole odstranit původní nevyužívané hřiště. Letos se u staré tělocvičny, která je už nevyhovující, opravily umývárny a vybudovalo bezbariérové sociální zařízení.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme tam zlepšili, to jsou takové požadavky dlouhodobé, sociální zařízení, plus jsme připravili to staveniště pro tu tělocvičnu. S tím, že bychom chtěli začít v příštím roce někdy na podzim, kdy bude projekt hotový a bude doufáme vysoutěžený zhotovitel, tak chceme začít stavět."

Dále město řeší také přípravu výstavby nové tělocvičny u Základní školy v Chlebovicích. Tam by mohla stavba začít na jaře příštího roku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039577/pokracuji-pripravy-na-vystavbu-telocvicny-u-2-zakladni-skoly-ve-frydkumistku