Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agentura CzechInvest radila ve Frýdku-Místku, jak čerpat dotace na podporu podnikání

Agentura CzechInvest představila podnikatelům ve Frýdku-Místku možnosti čerpání dotací z programu Spravedlivá transformace. I jiné novinky v oblasti podpory podnikání. Město zapojilo akci i do série přednášek z projektu Podnikej F-M. Akademie, která zdarma pomáhá živnostníkům s rozvojem jejich podnikání.

Multifunkční sál Národního domu ve Frýdku-Místku zaplnili místní podnikatelé, kterým představila Agentura pro podporu podnikání a investic možnosti čerpání různých dotací.

Jan Belardi, ředitel regionální kanceláře CzechInvest v MSK; Agentura pro podporu podnikání a investic: "Naše regionální kancelář agentury CzechInvest pořádá tuto roadshow podpory podnikání. Přičemž jednou ze zastávek je právě i Frýdek-Místek. Vyjíždíme do území za podnikateli a živnostníky, abychom jim společně s našimi partnery představili novinky v rámci podpory podnikání, které souvisí s operačním programem Spravedlivá transformace."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Roadshow, kterou pořádá CzechInvest v rámci prezentace Operačního programu Spravedlivá transformace, zavítala i do Frýdku-Místku. S tím, že nám se ji podařilo zapojit do projektu Podnikej F-M, který pořádáme už jako třetí ročník. S tím, že se díky tomuto přidala jedenáctá přednáška. Právě o tom, jak lze čerpat finanční prostředky z operačního programu Spravedlivá transformace."
Jan Belardi, ředitel regionální kanceláře CzechInvest v MSK; Agentura pro podporu podnikání a investic: "Zájemci o naše akce se mohou dozvědět aktuální informace ohledně takzvaných podnikatelských voucherů, které budou spuštěny v lednu. Nebo například novinky ze strany Národní rozvojové banky, co se týče úvěrů transformace. A dalších specifických nástrojů podpory podnikání, které jsou určeny pouze pro kraje postižené těžbou uhlí. To znamená Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj."

Roadshow má 7 zastávek napříč celým Moravskoslezským krajem.

Jan Belardi, ředitel regionální kanceláře CzechInvest v MSK; Agentura pro podporu podnikání a investic: "Vysoká účast na našich akcích nás velmi těší a dokládá to zájem těch podnikatelů o ty novinky, které se chystají v rámci toho operačního programu."

Akce může pomoci také drobným podnikatelům, kteří teprve začínají a zapojili se do Akademie pro obchodníky Podnikej F-M, která jim ve městě radí, jak se prosadit.

Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Jedná se o sérii seminářů, setkání. To znamená, že kdokoliv by měl zájem podnikat a je z Frýdku-Místku, tak se může připojit. Na stránkách Podnikej F-M máme semináře na témata jako marketingová strategie, Canva, copywriting."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkově projekt Podnikej F-M je stále více naplněn účastníky. Myslím si, že pro ně má čím dál tím větší význam navštěvovat semináře, ve kterých se vždycky dozví něco nového. Je vidět, že ten zájem je veliký, takže jej hodnotím velice kladně."
Kamila Smutná, organizátorka Akademie pro obchodníky: "Semináře běží až do konce června. Připojit se můžete průběžně a díky podpoře města Frýdek-Místek jsou veškeré aktivity pro účastníky zdarma. Máme semináře na témata jako marketingová strategie, fotografický workshop. V lednu se budeme učit, jak konečně začít s AI, s umělou inteligencí, takže témata jsou určitě zajímavá."

Semináře Podnikej F-M probíhají online a také formou osobních setkání.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail