Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

15 týmů odehrálo ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Mezinárodní volejbalový turnaj smíšených družstev ovládl opět po roce tělocvičnu 6. základní školy ve Frýdku-Místku. Tradičně se zde scházejí současní i bývalí profesionální hráči, kteří bojují o medaile a pohár vítězů. I letos přijely týmy z Česka, Slovenska a Polska.

8 českých, 4 polské a 3 slovenské týmy se sešly v tělocvičně 6. základní školy ve Frýdku-Místku na 7. ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Teamu BVK: "Je to turnaj pro smíšená družstva. Pro, jak já říkám, výběr z hroznů. Čili pro smíšená družstva, která se na jiných turnajích ocitnou ve finále, získávají medaile, čili jsou ti nejlepší. A pak se tady schází v květnu už posedné, aby zabojovali s těmi nejlepšími o pohár vítězů."

15 týmů se mezi sebou utkalo na třech hřištích. Za 12 hodin odehráli 40 zápasů. Organizátoři z BVK Karviná si pro turnaj vybírají pravidelně Frýdek-Místek, protože jim nabízí potřebné sportovní zázemí.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Máme tady družstva z Česka, Polska a Slovenska. Ale nepovažujeme se úplně za amatérský turnaj. I když je to mixová kategorie. Čili čtyři muži a dvě ženy na hřišti. Což je tady v České republice velmi populární, hlavně v letní sezóně na antuce, ale my hrajeme celoročně. Tak jako je mixová amatérská volejbalová liga v České republice, tak my využíváme stejný systém. S tím, že tady není omezení na ligové hráče, kromě tedy extraligy, ta omezená je. Takže tady máme velmi vysokou úroveň ze všech tří zemí. A jsou to opravdu kvalitní zápasy a skvělý volejbal."

Turnaj nakonec vyhrálo družstvo z Krakova. Tým z Brna skončil druhý a pořadatelský klub třetí.

Klaudia, členka týmu Zmieszani Kraków; 1. místo: "Vyhráli jsme 2:0, byly to opravdu úžasné emoce plné štěstí, ke konci jsem z toho i brečela. Turnaj má velmi vysokou a vyrovnanou úroveň. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za pozvání."
Jakub, člen týmu Ruce Rve Brno; 2. místo: "Zase to nedopadlo, opět jsme prohráli finále. Soupeř byl teda lepší. Hráli výborně, měli velmi šikovné holky, i vysoké útočníky, které jsme nedokázali ubránit. A ztratili jsme drive na útoku."
Katarína, členka Perfect Teamu BVK z Liptovského Mikuláše; 3. místo: "Bohužel jsme skončili třetí, trochu nám semifinále uteklo. Měli jsme horší příjem, tak jsme to nedotáhli do finále." – A boj o třetí místo? Zbyly ještě nějaké síly? Je půl deváté večer, po celém dni. – "Už jich bylo málo, ale naštěstí jsme to vyhecovali a v tie-breaku jsme vyhráli."

Kromě medailí a originálních ručně vyráběných pohárů letos získali vítězové také potištěné míče s logem turnaje.

Nahlásit chybu


K tématu

Handicapovaní soutěžili na olympiádě v lehké atletice ve Frýdku-Místku

2. října 2023 13:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Handicapovaní ze tří zemí se opět sjeli do Frýdku-Místku. Společně tady poměřili síly na 26. ročníku sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením. Cílem bylo, aby si hlavně společně užili den plný sportu.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

V Ostravě se uskuteční Zlatá evropská liga volejbalistek. Oba víkendové dny se utkají 4 nejlepší týmy

13. června 2024 11:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

O víkendu v Porubě v Torax Aréně vyvrcholí Evropská liga volejbalistek. Díky pořadatelství se zlatého turnaje zúčastní i naše reprezentace plus tři špičkové celky Evropy.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

20. června 2024 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

15 týmů odehrálo ve Frýdku-Místku mezinárodní volejbalový turnaj R22 CUP
Vydáno 3. června 2024 16:34, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Mezinárodní volejbalový turnaj smíšených družstev ovládl opět po roce tělocvičnu 6. základní školy ve Frýdku-Místku. Tradičně se zde scházejí současní i bývalí profesionální hráči, kteří bojují o medaile a pohár vítězů. I letos přijely týmy z Česka, Slovenska a Polska.

8 českých, 4 polské a 3 slovenské týmy se sešly v tělocvičně 6. základní školy ve Frýdku-Místku na 7. ročníku mezinárodního volejbalového turnaje R22 CUP.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Teamu BVK: "Je to turnaj pro smíšená družstva. Pro, jak já říkám, výběr z hroznů. Čili pro smíšená družstva, která se na jiných turnajích ocitnou ve finále, získávají medaile, čili jsou ti nejlepší. A pak se tady schází v květnu už posedné, aby zabojovali s těmi nejlepšími o pohár vítězů."

15 týmů se mezi sebou utkalo na třech hřištích. Za 12 hodin odehráli 40 zápasů. Organizátoři z BVK Karviná si pro turnaj vybírají pravidelně Frýdek-Místek, protože jim nabízí potřebné sportovní zázemí.

Radim Zym, pořadatel turnaje a kapitán Perfect Team BVK: "Máme tady družstva z Česka, Polska a Slovenska. Ale nepovažujeme se úplně za amatérský turnaj. I když je to mixová kategorie. Čili čtyři muži a dvě ženy na hřišti. Což je tady v České republice velmi populární, hlavně v letní sezóně na antuce, ale my hrajeme celoročně. Tak jako je mixová amatérská volejbalová liga v České republice, tak my využíváme stejný systém. S tím, že tady není omezení na ligové hráče, kromě tedy extraligy, ta omezená je. Takže tady máme velmi vysokou úroveň ze všech tří zemí. A jsou to opravdu kvalitní zápasy a skvělý volejbal."

Turnaj nakonec vyhrálo družstvo z Krakova. Tým z Brna skončil druhý a pořadatelský klub třetí.

Klaudia, členka týmu Zmieszani Kraków; 1. místo: "Vyhráli jsme 2:0, byly to opravdu úžasné emoce plné štěstí, ke konci jsem z toho i brečela. Turnaj má velmi vysokou a vyrovnanou úroveň. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za pozvání."
Jakub, člen týmu Ruce Rve Brno; 2. místo: "Zase to nedopadlo, opět jsme prohráli finále. Soupeř byl teda lepší. Hráli výborně, měli velmi šikovné holky, i vysoké útočníky, které jsme nedokázali ubránit. A ztratili jsme drive na útoku."
Katarína, členka Perfect Teamu BVK z Liptovského Mikuláše; 3. místo: "Bohužel jsme skončili třetí, trochu nám semifinále uteklo. Měli jsme horší příjem, tak jsme to nedotáhli do finále." – A boj o třetí místo? Zbyly ještě nějaké síly? Je půl deváté večer, po celém dni. – "Už jich bylo málo, ale naštěstí jsme to vyhecovali a v tie-breaku jsme vyhráli."

Kromě medailí a originálních ručně vyráběných pohárů letos získali vítězové také potištěné míče s logem turnaje.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043362/15-tymu-odehralo-ve-frydku-mistku-mezinarodni-volejbalovy-turnaj-r22-cup