Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Festival Sweetsen fest začal ve čtvrtek odpoledne v parku Pod zámkem. Velká Dance aréna tady postupně přivítala řadu frýdecko-místeckých tanečních skupin.

Anketa: 1.) "Chodíme pravidelně a přivedly nás taneční vystoupení. A je to skvělé."
Anketa: 2.) "Přišli jsme se podívat sem na zahájení, protože ty tance jsou vždycky skvělé úplně. Uvažujeme, že syna dáme do Funky Beats, takže jsme se přišli podívat. A Sweetsen fest funguje už dvacet let, takže doufám, že letos to bude pecka, jako každý rok."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já mám obrovskou radost z toho, že ten festival, který kdysi vznikl jako jednodenní malý koncert pro tři kapely, za dvacet let vyrostl do obrovské šíře. Dneska jsme tady na programu tanečních skupin, které všechny jsou téměř stejně staré jako festival. Což dokazuje, že v době, kdy festival vznikal, opravdu ve Frýdku-Místku něco vřelo, něco vznikalo. A dneska je to festival, který probíhá tři dny na mnoha místech města, na mnoha scénách, vystupují tady stovky umělců. Festival je pevnou součástí města, patří ke třem největším akcím. A já jsem za to moc rád, že se dožil těch dvaceti let. A přeji mu dalších dvacet let, aby pořád bavil lidi a měli ho za ten svůj a byl to pořád Frýdek-Místek sobě."

Hlavní scéna plná řady hudebních interpretů se pak tři dny odehrávala v areálu TJ Slezan.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Letos Sweetsen fest slaví své dvacáté narozeniny, což si myslím, že je poměrně rarita mezi festivaly. Opět je tento ročník jenom pouze o Frýdku-Místku, o interpretech z Frýdku-Místku."

Kapely se vzdávají nároku na honorář a festival má vždy benefiční charakter. Pravidelně se zde vybírají peníze na Charitu, Adru, Strom života a Podané ruce.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "My už mnoho let jsme jednou z organizací podpořenou organizátory i občany města Frýdku-Místku a okolí, protože jeden den v tom daném roce my můžeme vybírat do kasiček na canisterapii. A canisterapie je to, co děláme ze srdce rádi s našimi pejsky, které musíme připravit, vycvičit."
Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Tím, že se neplatí vstupné, tak prosíme lidi, aby alespoň přispěli na charity, které jsou z našeho města. A dělají toho spoustu dobrého. V letošním roce má program Swetsen festu více než 100 programových bodů. Takže ta nabídka je opravdu pestrá. Uskuteční se na šesti scénách. Není to jenom o hudbě, ve čtvrtek je taneční workshop, v sobotu pak divadlo a naše diskuzní fórum Sweetalks."
Anketa: 3.) "Nechodím úplně pravidelně. Loni i letos jsme byli pouze s dětmi na jedno odpoledne. A letos jsme tu přišli výhradně na kamaráda, který tady hrál s kapelou Under the skin."
Anketa: 4.) "Pravidelně nechodím, jsem tady dneska poprvé. Zatím dojmy dobré." – Máte nějakého interpreta, na kterého se těšíte? – "Na Kočka."  – Proč? – "Znám jeho písničky a mám ho ráda."
Tomáš Kočko, účinkující: "No to je úplně srdcovka, protože teď jsem se zrovna bavil tady s panem stage managerem, že my jsme asi s kapelou byli úplně u začátku tohoto festivalu." - Co říkáte na to, do jakých rozměrů se to dneska dostalo? - "No je to paráda, fakt paráda. A hlavně, co mě těší jako člověka, který už nežije ve Frýdku, jak se zvenčí dozvídám, jak to ve Frýdku žije. Ten Sweetsen nabobtnal a dává o sobě dobře vědět."

Organizace ADRA, Charita, Podané ruce a Mobilní hospic Strom života vybraly od návštěvníků letos přes 145 tisíc korun. Částka byla v historii festivalu rekordní.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

23. října 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Festival dětských pěveckých sborů ve Frýdku-Místku naladil na vánoční atmosféru

11. prosince 2023 14:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Festival dětských pěveckých sborů opět rozezněl Lidový dům ve Frýdku-Místku. Letos na něm mezi sebou poměřilo hlasivky 8 sborů. Většina ladila hlavně vánoční písně, ale nebyla to podmínka. Organizátoři se díky této akci snaží dál udržet v dětech zájem o zpívání ve sboru.


V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace
Vydáno 17. června 2024 13:00, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Festival Sweetsen fest začal ve čtvrtek odpoledne v parku Pod zámkem. Velká Dance aréna tady postupně přivítala řadu frýdecko-místeckých tanečních skupin.

Anketa: 1.) "Chodíme pravidelně a přivedly nás taneční vystoupení. A je to skvělé."
Anketa: 2.) "Přišli jsme se podívat sem na zahájení, protože ty tance jsou vždycky skvělé úplně. Uvažujeme, že syna dáme do Funky Beats, takže jsme se přišli podívat. A Sweetsen fest funguje už dvacet let, takže doufám, že letos to bude pecka, jako každý rok."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já mám obrovskou radost z toho, že ten festival, který kdysi vznikl jako jednodenní malý koncert pro tři kapely, za dvacet let vyrostl do obrovské šíře. Dneska jsme tady na programu tanečních skupin, které všechny jsou téměř stejně staré jako festival. Což dokazuje, že v době, kdy festival vznikal, opravdu ve Frýdku-Místku něco vřelo, něco vznikalo. A dneska je to festival, který probíhá tři dny na mnoha místech města, na mnoha scénách, vystupují tady stovky umělců. Festival je pevnou součástí města, patří ke třem největším akcím. A já jsem za to moc rád, že se dožil těch dvaceti let. A přeji mu dalších dvacet let, aby pořád bavil lidi a měli ho za ten svůj a byl to pořád Frýdek-Místek sobě."

Hlavní scéna plná řady hudebních interpretů se pak tři dny odehrávala v areálu TJ Slezan.

Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Letos Sweetsen fest slaví své dvacáté narozeniny, což si myslím, že je poměrně rarita mezi festivaly. Opět je tento ročník jenom pouze o Frýdku-Místku, o interpretech z Frýdku-Místku."

Kapely se vzdávají nároku na honorář a festival má vždy benefiční charakter. Pravidelně se zde vybírají peníze na Charitu, Adru, Strom života a Podané ruce.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "My už mnoho let jsme jednou z organizací podpořenou organizátory i občany města Frýdku-Místku a okolí, protože jeden den v tom daném roce my můžeme vybírat do kasiček na canisterapii. A canisterapie je to, co děláme ze srdce rádi s našimi pejsky, které musíme připravit, vycvičit."
Kamil Rudolf, organizátor Sweetsen festu: "Tím, že se neplatí vstupné, tak prosíme lidi, aby alespoň přispěli na charity, které jsou z našeho města. A dělají toho spoustu dobrého. V letošním roce má program Swetsen festu více než 100 programových bodů. Takže ta nabídka je opravdu pestrá. Uskuteční se na šesti scénách. Není to jenom o hudbě, ve čtvrtek je taneční workshop, v sobotu pak divadlo a naše diskuzní fórum Sweetalks."
Anketa: 3.) "Nechodím úplně pravidelně. Loni i letos jsme byli pouze s dětmi na jedno odpoledne. A letos jsme tu přišli výhradně na kamaráda, který tady hrál s kapelou Under the skin."
Anketa: 4.) "Pravidelně nechodím, jsem tady dneska poprvé. Zatím dojmy dobré." – Máte nějakého interpreta, na kterého se těšíte? – "Na Kočka."  – Proč? – "Znám jeho písničky a mám ho ráda."
Tomáš Kočko, účinkující: "No to je úplně srdcovka, protože teď jsem se zrovna bavil tady s panem stage managerem, že my jsme asi s kapelou byli úplně u začátku tohoto festivalu." - Co říkáte na to, do jakých rozměrů se to dneska dostalo? - "No je to paráda, fakt paráda. A hlavně, co mě těší jako člověka, který už nežije ve Frýdku, jak se zvenčí dozvídám, jak to ve Frýdku žije. Ten Sweetsen nabobtnal a dává o sobě dobře vědět."

Organizace ADRA, Charita, Podané ruce a Mobilní hospic Strom života vybraly od návštěvníků letos přes 145 tisíc korun. Částka byla v historii festivalu rekordní.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043587/festival-sweetsen-fest-oslavil-20-let-ve-frydkumistku-bavil-vsechny-generace