Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku poslední roky doslova dobývá domácí i světové soutěže. Velmi úspěšnou měla skupina i letošní sezónu.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Na mistrovství Evropy byly dvě naše formace na prvním místě. Z toho děcka vyhrála absolutní vítěze a měli jsme i super výsledky v kategorii duo, kdy kadetky byly na prvním místě, juniorky byly na druhém místě a naše seniorky, naše maminky, byly na prvním místě. Takže jsme byli velmi rádi."

Mezi největší úspěch ale tanečníci řadí vítězství juniorů na domácím Czech Dance Masters.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Největší titul, který jsme mohli získat, byl právě na galavečeru Mistr Mistrů, kdy jsme vyhráli první místo. A ty emoce nejdou popsat, protože tam to funguje tak, že sedíte a díváte se na obrovskou obrazovku. A odpočítává se prostě deset, a když to skončí, tak se na té plazmě objeví sestava, která vyhrává. A když jsme tam viděli naši Černou díru, tak to jsou nepopsatelné pocity, řvali jsme štěstím, skákali jsme, brečeli jsme, protože to je nejprestižnější ocenění, jaké můžete v tom tancování získat."
Sofie Kapitanov, taneční skupina Funky Beat: "Já už ve Funky Beat tancuju třetím rokem a je to pro mě teďka úplně všechno, pokud nepočítám školu. Ale dalo mi to hodna kamarádů a zábavy a strašně mě to baví." - Jaká byla letošní sezóna? - "Letošní sezóna byla hodně úspěšná. Naše choreografie byla nejúspěšnější, ve které jsem kdy vlastně byla. Takže dobrá." - Jaké to pro vás bylo, když jste vyhráli ten pohár? - "My jsme to vůbec nečekali, protože tam byla hodně velká konkurence, takže jsme vůbec nečekali, že bychom vyhráli. Takže to bylo skvělé, nikdo jsme to nečekali."
Eliška Čubová, taneční skupina Funky Beat: "Já už tančím čtvrtým rokem, je to super, také hlavně díky kolektivu, máme tam super kolektiv s holkami. A také, že se hýbu, to mám také moc ráda." - Jak hodnotíš letošní sezónu? - "Letošní sezóna byla úplně nejlepší ze všech, vyhráli jsme naši hlavní cenu, Mistry mistrů, a je to velká čest pro nás." - A jaká byla ta soutěž? - "Ta soutěž byla skvělá, byla tam skvělá atmosféra i od ostatních skupin. Viděli jsme i mnoho dalších skupin a bylo to fakt super."
Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Konkurence byla obrovská, protože tam soutěžíte napříč všemi styly. Ale soutěžíte proti baletu, disku, proti show. A ta konkurence tam je obrovská. Hlavní věc je, že jsme porazili přes 150 týmů, což je prostě obrovské číslo. A ta choreografie byla natolik dobrá, že se to líbilo porotě a dala nás na první místo. Za to jsme všichni šťastní."

Choreograf skupiny Filip Růžička se stal také choreografem roku a díky tomu ho čeká stáž mezi nejlepšími v Americe.

Nahlásit chybu


K tématu

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek připravilo pro děti letní tábory i jednodenní akce

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek se opět zapojilo do letní akce Prázdniny ve městě. Kromě jednodenních akcí pro děti, ale připravilo také několik vlastních příměstských táborů.

TS Dancepoint učí děti ve Frýdku-Místku tancovat i během léta

20. července 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti ve Frýdku-Místku se chtějí hýbat a tancovat i o prázdninách. V hojném počtu tak využily prvního letního kurzu Tanečního studia Dancepoint. Ten je v rámci programu akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb zdarma učil základy street dance.

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár

Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

15. července 2024 15:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

15. července 2024 14:26 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Pobeskydský aviatický klub otevřel hangár veřejnosti, představili se i modeláři

15. července 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Prohlídka ultralehkých letadel nebo let na leteckém simulátoru. Ale i letové ukázky modelářů. Letiště v Místku – Bahně má za sebou tradiční letní akci Den otevřeného hangáru. Událost přilákala davy návštěvníků.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů
Vydáno 11. července 2024 13:33, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku poslední roky doslova dobývá domácí i světové soutěže. Velmi úspěšnou měla skupina i letošní sezónu.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Na mistrovství Evropy byly dvě naše formace na prvním místě. Z toho děcka vyhrála absolutní vítěze a měli jsme i super výsledky v kategorii duo, kdy kadetky byly na prvním místě, juniorky byly na druhém místě a naše seniorky, naše maminky, byly na prvním místě. Takže jsme byli velmi rádi."

Mezi největší úspěch ale tanečníci řadí vítězství juniorů na domácím Czech Dance Masters.

Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Největší titul, který jsme mohli získat, byl právě na galavečeru Mistr Mistrů, kdy jsme vyhráli první místo. A ty emoce nejdou popsat, protože tam to funguje tak, že sedíte a díváte se na obrovskou obrazovku. A odpočítává se prostě deset, a když to skončí, tak se na té plazmě objeví sestava, která vyhrává. A když jsme tam viděli naši Černou díru, tak to jsou nepopsatelné pocity, řvali jsme štěstím, skákali jsme, brečeli jsme, protože to je nejprestižnější ocenění, jaké můžete v tom tancování získat."
Sofie Kapitanov, taneční skupina Funky Beat: "Já už ve Funky Beat tancuju třetím rokem a je to pro mě teďka úplně všechno, pokud nepočítám školu. Ale dalo mi to hodna kamarádů a zábavy a strašně mě to baví." - Jaká byla letošní sezóna? - "Letošní sezóna byla hodně úspěšná. Naše choreografie byla nejúspěšnější, ve které jsem kdy vlastně byla. Takže dobrá." - Jaké to pro vás bylo, když jste vyhráli ten pohár? - "My jsme to vůbec nečekali, protože tam byla hodně velká konkurence, takže jsme vůbec nečekali, že bychom vyhráli. Takže to bylo skvělé, nikdo jsme to nečekali."
Eliška Čubová, taneční skupina Funky Beat: "Já už tančím čtvrtým rokem, je to super, také hlavně díky kolektivu, máme tam super kolektiv s holkami. A také, že se hýbu, to mám také moc ráda." - Jak hodnotíš letošní sezónu? - "Letošní sezóna byla úplně nejlepší ze všech, vyhráli jsme naši hlavní cenu, Mistry mistrů, a je to velká čest pro nás." - A jaká byla ta soutěž? - "Ta soutěž byla skvělá, byla tam skvělá atmosféra i od ostatních skupin. Viděli jsme i mnoho dalších skupin a bylo to fakt super."
Kristýna Blahutová, vedoucí TS Funky Beat: "Konkurence byla obrovská, protože tam soutěžíte napříč všemi styly. Ale soutěžíte proti baletu, disku, proti show. A ta konkurence tam je obrovská. Hlavní věc je, že jsme porazili přes 150 týmů, což je prostě obrovské číslo. A ta choreografie byla natolik dobrá, že se to líbilo porotě a dala nás na první místo. Za to jsme všichni šťastní."

Choreograf skupiny Filip Růžička se stal také choreografem roku a díky tomu ho čeká stáž mezi nejlepšími v Americe.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043968/tanecni-skupina-funky-beat-z-frydku-mistku-letos-ziskala-titul-mistr-mistru