Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M připravují vánoční výzdobu

Frýdek-Místek |

Přestože Vánoce jsou ještě daleko, Technické služby Frýdku-Místku v těchto dnech dokončují přípravu tradiční vánoční výzdoby. Ještě před tím, než ozdoby ve městě nainstalují, musí projít pečlivou údržbou.

Dříve, než zaměstnanci Technických služeb zahalí město a jeho okrajové části do všemožných vánočních ozdob, musí se provést jejich každoroční údržba. Po předchozí zimě jsou některé prvky v nevyhovujícím stavu. Týká se to hlavně světelných ozdob, u kterých často dochází k opotřebení.

Vlastimil Jaroš, pracovník TS F-M: “Nejvíce odcházejí koncovky a vidlice. Je to vlivem povětrnostních podmínek, jako je voda, mráz apod. To dělá největší neplechy.”

Technické služby ve svých každoročních průzkumech mezi veřejností zaznamenávají už delší dobu mírný pokles spokojenosti občanů s vánoční výzdobou. Proto letos podaly vedení města návrh její postupné obměny.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Vedení města teď velmi vážně uvažuje o tom, že bychom chtěli trochu vylepšit vánoční osvětlení ve městě. Uvažujeme i o vylepšení vánočního osvětlení v okrajových částech. Všechno to připravujeme na příští rok, abychom si to správně naplánovali ve výdajích.”

Letos se světelné ozdoby dočkají alespoň nových led žárovek, které mají menší spotřebu a jsou úspornější. Se samotnou výzdobou začnou Technické služby už během těchto dní.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Lokality, které jsou už dlouhá léta vyzdobovány, zůstanou zachovány i letos. To znamená obě náměstí, ulice Bezručova, Park pod zámkem. Zkrátka lokality, na které jsou občané zvyklí.”

Do vánoční výzdoby se tradičně zahalí o budova frýdeckého magistrátu. Rozsvícení vánoční výzdoby je jako každoročně plánovano na konec listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezskoostravská vánoční výzdoba rozsvítila obvod, na konci týdne se rozsvítí i vánoční stromy

10. prosince 2025 9:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Vánoce už ve Slezské Ostravě můžou začít se vší parádou. Veškerá výzdoba ulic už byla umístěna a svítí a městský obvod zve nejen své občany taky na slavnostní rozsvícení dvou vánočních stromů. To se uskuteční už na konci týdne.

Ostrava-Poruba tradičně zve na zdobení vánočního stromu

20. října 2025 12:00 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Poruba zve všechny děti, které rády tvoří. Už 26. listopadu se na radnici rozsvítí vánoční strom, ale bude potřebovat Vaši pomoc. Vyrobte originální ozdobu a přijďte ji sami zavěsit!

Ostravané se mohou těšit na oblíbené Vánoční kluziště. Připraven je i doprovodný program

5. listopadu 2025 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava i letos připravuje pro obyvatele spoustu vánočních dárků a jedním z nich je také oblíbené kluziště v centru města. Na konec listopadu je naplánována také instalace výzdoby, která dotvoří vánoční atmosféru na Prokešově náměstí u Nové radnice.


Zraněná jezdkyně i třímetrový pád z terasy. Frýdecko-místečtí záchranáři se v sobotu nezastavili

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Šest náročných zásahů zaměstnalo v sobotu záchranáře z Frýdku-Místku. Posádka nejprve spěchala na pomoc do Sviadnova ke čtrnáctileté dívce, která během závodů spadla z koně. Později pomáhala také seniorce, která se zřítila z třímetrové výšky po převrácení židle na terase.

Tři vážné případy za dva dny. Ostravský záchranářský vrtulník pomáhal na Zlínsku

23. května 2026 21:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští letečtí záchranáři měli napilno, během dvou dnů třikrát spěchali na urgentní zásahy do Zlínského kraje. Vrtulník pomáhal u vážné nehody koňského povozu, střetu motorkářky s autem i u pacienta se ve vážném zdravotním stavu.

Novojičínští umělci respektují různorodost projevu a usadili se pod střechou zámku

23. května 2026 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Žerotínském zámku je ke shlédnutí výstava, která oceňuje a respektuje různorodost projevu. Pod jednou střechou tu prezentuje svou tvorbu jedenáct novojičínských výtvarníků.

Vykolejení nákladních vagonů v Ostravě zastavilo provoz na železničním koridoru

23. května 2026 10:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nehoda nákladního vlaku zastavila provoz a hlavním železničním tahu z Ostravy na Polsko a Slovensko. Vykolejily tady dva naložené vagony. České dráhy zajistily mezi Ostravou a Bohumínem náhradní autobusovou dopravu.

Při požáru garáže v Orlové vybuchly tlakové lahve. Majitel se snažil oheň předtím hasit

22. května 2026 22:25 | Orlová | Jiří Cileček

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek odpoledne u velkého požáru dvojgaráže v Orlové. Majitel se snažil oheň hasit ještě před příjezdem hasičů a policisté ho dostali do bezpečí. Vzápětí uvnitř vybuchly tlakové lahve. Škoda je dva miliony korun a hasiči svým zásahem uchránili majetek za osm milionů.

Chlapec z Ostravy zemřel na záškrt. Nemoc se v MS kraji dvacet let vůbec neobjevovala

22. května 2026 12:24 | Ostrava-město | Anna Břenková

V Moravskoslezském kraji stoupá počet případů záškrtu. Poslední případ v jedné z ostravských rodin skončil tragicky. Nemoci podlehl malý chlapec předškolního věku, který nebyl očkovaný. Hygienici vyzývají rodiče, aby zkontrolovali očkování svých dětí.

Historický dům na náměstí Svatopluka Čecha čeká proměna. Přibyde kavárna a služebna městské policie

22. května 2026 15:00 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Přes sto let starý dům na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze čeká velká oprava. Už příští rok zde lidé najdou sedmnáct nájemních bytů, kavárnu a služebnu městské policie. Tato proměna výrazně oživí celé okolí a přinese do této části města větší bezpečí.

V Bruntále otevřeli novou zubní pohotovost v adaptovaných prostorách v nemocnici

21. května 2026 16:28 | Bruntál | Karel Soukop

V Bruntále bylo nově otevřeno oddělení zubní pohotovosti, které bude již od příštího týdne sloužit v nových prostorách v Bruntálské nemocnici. Jde o další krok Moravskoslezské nemocnice Krnov, která po spojení s nemocnicí v Bruntále a Rýmařově chce rozvíjet péči v celém okrese.

Ostrava přispěje na zásahové oděvy. Červený kříž přispívá k bezpečnosti ve městě

21. května 2026 14:30 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro vedení Ostravy je bezpečnost jednou z hlavních priorit. Podílí se na ní jednak základní složky integrovaného záchranného systému, ale také další organizace, jako je například Český červený kříž. Město proto oblastnímu spolku přispělo na pořízení zásahových oděvů.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

20. května 2026 9:30 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

Draculino vede děti k pohybu a koordinaci těla, o výsledky tolik nejde

19. května 2026 20:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku je řada velmi dobrých klubů provozující bojové sporty. Jedním z nich je GB Draculino, které sbírá úspěchy na národní i mezinárodní úrovni. Sportovní výsledky ale nejsou to nejdůležitější.

Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

19. května 2026 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

19. května 2026 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Bazilika ve Frýdku-Místku skrývá bájnou sochu i kryptu

18. května 2026 12:18 | Frýdek-Místek | Andrea Holeszová

Jen málokterá stavba ve Frýdku-Místku dokáže na první pohled vzbudit takový respekt a obdiv jako Bazilika Navštívení Panny Marie. Monumentální kostel tyčící se nad historickým centrem je nejen významnou duchovní památkou Moravskoslezského kraje, ale také jedním z nejkrásnějších poutních míst severní Moravy.

Závodníci běželi deštivým Jablunkovem

18. května 2026 10:21 | Jablunkov | Libor Běčák

O deštivé neděli 17. května se v centru Jablunkova konal už 23. ročník běhu městem, který pořádá Jablunkovské centrum kultury a informací. Závody jsou určené pro všechny věkové kategorie, přičemž se začíná na 100 metrech pro ty úplně nejmenší závodníky.

Technické služby F-M připravují vánoční výzdobu
Vydáno 4. listopadu 2015 13:00, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Přestože Vánoce jsou ještě daleko, Technické služby Frýdku-Místku v těchto dnech dokončují přípravu tradiční vánoční výzdoby. Ještě před tím, než ozdoby ve městě nainstalují, musí projít pečlivou údržbou.

Dříve, než zaměstnanci Technických služeb zahalí město a jeho okrajové části do všemožných vánočních ozdob, musí se provést jejich každoroční údržba. Po předchozí zimě jsou některé prvky v nevyhovujícím stavu. Týká se to hlavně světelných ozdob, u kterých často dochází k opotřebení.

Vlastimil Jaroš, pracovník TS F-M: “Nejvíce odcházejí koncovky a vidlice. Je to vlivem povětrnostních podmínek, jako je voda, mráz apod. To dělá největší neplechy.”

Technické služby ve svých každoročních průzkumech mezi veřejností zaznamenávají už delší dobu mírný pokles spokojenosti občanů s vánoční výzdobou. Proto letos podaly vedení města návrh její postupné obměny.

Karel Deutscher (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “Vedení města teď velmi vážně uvažuje o tom, že bychom chtěli trochu vylepšit vánoční osvětlení ve městě. Uvažujeme i o vylepšení vánočního osvětlení v okrajových částech. Všechno to připravujeme na příští rok, abychom si to správně naplánovali ve výdajích.”

Letos se světelné ozdoby dočkají alespoň nových led žárovek, které mají menší spotřebu a jsou úspornější. Se samotnou výzdobou začnou Technické služby už během těchto dní.

Jaromír Kohut, předseda představenstva TS F-M: “Lokality, které jsou už dlouhá léta vyzdobovány, zůstanou zachovány i letos. To znamená obě náměstí, ulice Bezručova, Park pod zámkem. Zkrátka lokality, na které jsou občané zvyklí.”

Do vánoční výzdoby se tradičně zahalí o budova frýdeckého magistrátu. Rozsvícení vánoční výzdoby je jako každoročně plánovano na konec listopadu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/19131/technicke-sluzby-fm-pripravuji-vanocni-vyzdobu