Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí urychlil stavbu dopravního terminálu. První autobusy by mohly vyjet už v září

Už v září by se mohli ve Frýdlantu nad Ostravicí dočkat nového dopravního terminálu. Stavba za více než 30 milionů korun měla původně trvat dva roky. Stavební firmě se ale podařila první etapa mnohem dřív, než se čekalo.

Výstavba dopravního terminálu u vlakového nádraží ve Frýdlantu nad Ostravicí je v plném proudu. Vznikne tady nejen autobusové nádraží, ale také mobiliář, nová parkovací místa, nové chodníky a nová zeleň. Vysadí tady před 70 stromů a keřů.

"Náročnými a složitými jednáními jsme po mnoha letech získali od Českých drah a SŽDC pozemky a protože byly nevyužité a sloužily tehdy jako skladiště a depozit vymysleli jsme, že tady bude dopravní terminál. Vedle vlakového nádraží, automaticky, by mělo být autobusové nádraží, pro dobrou dostupnost všech občanů," uvedla starostka Helena Pešatová.

Stavba nového dopravního terminálu měla trvat zhruba dva roky, společnost, která ji realizuje, ale stihla celou první etapu posunout tak, že už od září by se mohlo jezdit z nového autobusového nádraží. Celá stavba by tím pádem měla být hotova v kratším časovém horizontu.

"V současné době probíhají zemní práce. Proběhla skrývka, jsou odstraněny staré konstrukce vozovek a samozřejmě, dostáváme se jako na každé stavbě do země, kde je problém se stávajícími sítěmi, což je náročné pro pracovníky. Musí to odkrývat opatrně a budou prováděny přeložky. Tady máme přeložku Cetinu a přeložku ČEZu, měli jsme včera koordinační schůzku, všechno je domluveno, takže by to mělo proběhnout, bez jakýchkoliv problémů," dodal technický dozorce Aleš Kremer.

Na tuto stavbu město získalo dotaci více než 30 milionů korun, která by měla pokrýt 90% všech nákladů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail