Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z domova ve Frýdlantě mohou odpočívat v rekonstruované klášterní zahradě

Obyvatelé Domova seniorů ve Frýdlantě nad Ostravicí mají k dispozici nově zrekonstruovanou klášterní zahradu. Město do zvelebení prostoru za bývalým klášterem investovalo 3,3 milionu korun.

video: TV Polar

Senioři v nové zahradě ocení především bezbariérový přístup a příjemné posezení pod velkým altánem. Prostředí doplňují také sochy tří dřevěných andělů ze stromů, které v místě kdysi rostly.

Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí: “My tady máme novou takzvanou klášterní zahradu. Kdysi to byl klášter, my jsme se snažili o vymýcení toho slova klášter, nicméně mi připadá naprosto příhodné, že to je klášterní zahrada, která by měla být jako oázou relaxace, ticha, meditace, ale taky hry především pro naše klienty a pro naše zaměstnance a návštěvy.
Evženie Pavlíčková, obyvatelka domova seniorů: “No je to tady perfektní, už se těším, jak chodím tady na tu zahradu.

Jako příkladnou ocenil péči města o své seniory náměstek hejtmana.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “Uvědomme si, že ti lidé tady žijí sklonek svého života a potřebují také k tomu oddych, relaxaci a taky kam si sednout se svými návštěvami.

Město s opravami někdejšího kláštera zdaleka nekončí a připravuje další projekt.

Helena Pešatová (nez. za STAN), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: “My postupně opravujeme celou tu budovu, která je zázemím pro necelou stovku klientů. Opravili jsme už ze švýcarských fondů jižní křídlo, z dotačních titulů severní křídlo a teď nás čeká ještě poslední etapa toho vnitřku. Samozřejmě, že sháníme peníze, kde se dá a za podpory kraje, za podpory dotačních titulu pokračujeme v rekonstrukcích tady všeho a za tím účelem, aby naši klienti se tady cítili dobře, měli zde klidné stáří a aby sklonek života strávili pokud možno mezi svými, v zelení a v příjemném prostředí.”

Město získalo do svého majetku také další část přilehlého parku, který brzy zvelebí, aby mohl sloužit veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy