Vedle osvěžující a kvalitní vody návštěvníci oceňují příjemnou atmosféru pro odpočinek.
Ve srovnání s koupališti v regionu nabízí to frýdlantské lidové vstupné.
Vyhledávaným místem pro osvěžení v horkých letních dnech ve Frýdlantě nad Ostravicí je letní koupaliště. To i letos nabízí kvalitní vodu, dozor plavčíků a řadu atrakcí.
Vedle osvěžující a kvalitní vody návštěvníci oceňují příjemnou atmosféru pro odpočinek.
Ve srovnání s koupališti v regionu nabízí to frýdlantské lidové vstupné.
V areálu letního koupaliště a krytého bazénu v Ostravě-Porubě někdo ohlásil bombu. Na místo se sjelo plno policistů i strážníci, kteří pomáhali s evakuací a uzavřením areálu. Koupaliště i bazén muselo opustit na 1 500 lidí. Žádná bomba se nenašla, ale policisté si přišli pro majitele telefonu, ze kterého byla výhrůžka na linku 158 volána.
Krásné dny tohoto týdne vylákaly desítky lidí do areálu minigolfu. Otevřená jsou již i další sportoviště a v plném proudu jsou také přípravy na letní sezonu na koupališti.
Soutěž, kde nestačí být silný nebo rychlý, závodníci crossfitu musí zvládnout všechno. A to nyní ukázali v Havířově, kde se konal již desátý ročník pořádaný místním klubem TryHard Gym.
Opava rozšiřuje kamerový systém u kontejnerových stání. Reaguje tak na opakované problémy s nepořádkem a vznikem černých skládek. Nově přibylo devět mobilních kamer, které mají pomoci odhalovat přestupky a snížit náklady na úklid.
Chodby základní školy dnes ožily dětským smíchem a mírnou nervozitou, když budoucí prvňáčci poprvé zasedli do lavic u zápisu do prvních tříd.
Dolní náměstí v Opavě hýřilo barvami a lidovým veselím. Uskutečnil se tady už tradiční masopust, jehož součástí byl i oblíbený masopustní průvod masek ulicemi města.
Klidné úseky řek a dostatek potravy lákají zpět do krajiny stále více bobrů, kterým se daří i v Havířově. Správce toku Povodí Odry prozatím nemá důvod u řeky Lučiny zasahovat.
S ukončením těžby černého uhlí v Česku končí svou činnost také navazující provozy. Patří mezi ně i úpravna uhlí. Na konci února tam skončí zhruba 150 zaměstnanců.
27letý řidič Felicie nezvládl průjezd zatáčkou, přejel do protisměru a čelně se srazil s Octavií. Na místě zemřel. Z protějšího auta hasiči vyprostili dva těžce zraněné, muže a ženu. Nehoda se stala na začátku prosince mezi Městem Albrechtice a obcí Krásné Loučky. Policie nehodu stále prověřuje a obrátila se na veřejnost, hledá totiž svědky.
Několik desítek seniorů z celého regionu se ve čtvrtek 19. Února zúčastnilo v. Palkovice, sportovní hale sportovního a vědomostní klání.
Fakultní nemocnice Ostrava má za sebou mimořádný případ. Lékaři zde úspěšně zvládli rizikové těhotenství ženy s velmi vzácnými protilátkami v krvi, pro kterou v České republice neexistuje vhodný dárce. Díky pečlivé přípravě a využití moderních metod se nakonec narodil zdravý chlapeček.
Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i porubská ZŠ Karla Pokorného.
Karvinské moře se stalo místem speciálního cvičení. Studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku si vyzkoušeli, jaké to je zachraňovat člověka propadlého ledem. Tyto zkušenosti využijí jak ve své budoucí profesi, tak v běžném životě.
Chodby základní školy dnes ožily dětským smíchem a mírnou nervozitou, když budoucí prvňáčci poprvé zasedli do lavic u zápisu do prvních tříd.
Baseballisté Klasiku Frýdek-Místek vyhráli podruhé ve své historii první ligu, tedy druhou nejvyšší baseballovou soutěž v České republice. Velký úspěch ocenil i primátor města Petr Korč, který úspěšný tým pozval na radnici.
Letošní rok se pro partnerské město Frýdku-Místku Bielsko-Białou nese ve znamení čestného titulu Polské hlavní město kultury 2026. U slavnostního zahajovacího ceremoniálu nechyběly ani zahraniční delegace. Frýdek-Místek reprezentoval náměstek primátora Lukáš Kmec.
Sociální projekt Stravenka F≈M, který město realizuje ve spolupráci se Slezskou diakonií, má za sebou další rok fungování. Lidé bez domova mohou ve Frýdku-Místku díky němu už od roku 2023 za úklid veřejných prostranství získat stravenky na nákup potravin.
Památník Josefa Kaluse se připravuje na začátek nové turistické sezony, ta bude zahájena v dubnu a ponese se v pohádkovém duchu. Současně také přinese novinku týkající se sklepní výstavní galerie.
Průvod masopustních maškar prošel také Frýdlantem nad Ostravicí. Veselo bylo na náměstí v centru města, kde se také odehrávaly dobové scénky a zabijačka.

Vedle osvěžující a kvalitní vody návštěvníci oceňují příjemnou atmosféru pro odpočinek.
Ve srovnání s koupališti v regionu nabízí to frýdlantské lidové vstupné.