Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zatímco jinde už nepršelo, v Jablunkově příval vyplavil základy bývalého hotelu

  • Jablunkov,

Jablunkov přečkal několikadenní vydatné deště bez úhony. Až poslední bouřka v pondělí večer zahltila kanalizaci natolik, že voda zaplavila základy bývalého hotelu v centru města. Do akce museli nastoupit hasiči s čerpadly.

V pondělí odpoledne si starosta Jablunkova pochvaloval, jak se městu letošní velká voda vyhnula a radnice za vydatných dešťů nemusela řešit žádný větší problém. Jen o chvíli později však nad město přišla bouřka s vydatnými srážkami. Voda zřejmě zahltila kanalizaci a zaplavila základy bývalého hotelu v centru města.

Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova (KDU-ČSL): “Dnes ráno mi volali majitelé objektu s tím, že mají vytopené sklepy. Zareagovali jsme rychle a poslali tam naše dobrovolné hasiče. Přijela také profesionální jednotka z Třince.”

Voda, která zaplavila základy, se tlačila do sousedního objektu, kde by mohla napáchat větší škody. Proto ji hasiči odčerpali.

Roman Kajzar,velitel zásahu, SDH Jablunkov: “Vodu jsme čerpali pomocí plovoucích čerpadel. Odčerpávali jsme ji do kanalizace.”

Město teď zjišťuje, kudy voda do základů přitekla, aby se situace nemohla opakovat při další bouřce.

Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova (KDU-ČSL): “Příčin, které způsobily vytopení sklepů, může být více. Může to být ucpaná kanalizace. Mohla to být povrchová voda z vydatných dešťů. Mohla stoupnou hladina spodních vod. Budeme zjišťovat, co to způsobilo, abychom mohli přijmou nějaké opatření.”

Jablunkovští měli s velkou vodou problémy už v minulosti. Protipovodňová opatření proto stále zdokonalují.

Témata: hasiči
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků