Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár svařovací soupravy zablokoval u Mostů u Jablunkova hlavní tah na Slovensko

  • Jablunkov,

U požáru svařovací soupravy u Mostů u Jablunkova zasahovalo v pátek odpoledne několik jednotek hasičů. Událost zablokovala v obou směrech hlavní tah na Slovensko. V místě se tvořily dlouhé kolony.

YouTube

Podle informací z místa začalo hořet kolem 15. hodiny v místě opravy mostu na hlavním tahu na Slovensko. Obchvat Mostů u Jablunkova musel být obousměrně uzavřen. 

K místu vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči. Cisternami přiváželi vodu nutnou k hašení a ochlazování tlakových lahví. 

Vojtěch Nezval, velitel zásahu, HZS MSK: "Naše jednotky byly volány k požáru svařovací soupravy, která byla umístěna v dodávkovém vozidle. Jednalo se o tlakové lahve kyslíku a acetylenu, kdy unikal acetylen. Hasiči provedli likvidaci požáru a poté dále ochlazovali tlakové lahve. Ke zranění osob nedošlo, příčina požáru bude předmětem vyšetřování."

Policie po dobu zásahu hasičů a vyšetřování odkláněla dopravu přes Jablunkov a Mosty u Jablunkova. Kamiony musely stát na obchvatu v dlouhé koloně. 

Zpět k normálu se situace dostávala až po 18. hodině. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Za únik plynu a požár může technická závada na svařovací soupravě, která byla na mostě uložena v dodávce se zadními otevřenými dveřmi. Předběžná celková škoda – na svařovací soupravě – byla odhadnuta na 50 tisíc korun. Zranění si přivodil při útěku z místa opravy – poté, co si s kolegy všiml šlehajících plamenů – jeden z několika svorně unikajících stavebních dělníků tak, že nešťastně zakopl a poranil si rameno. Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pátek po 15. hodině. K obchvatu Jablunkova ihned vyrazila jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Třinec, společně s ní šest jednotek dobrovolných hasičů – Jablunkov, Mosty u Jablunkova, Dolní Lomná, Bystřice, Bukovec a Písek. Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Jablunkova, kteří zdálky šlehající plameny na korbě dodávky rychle uhasili a pak chladili tlakovou lahev dvěma vodními proudy C a monitorem. Za chvíli se k nim přidali profesionální hasiči z Třince. Další dobrovolné jednotky sem především dopravovaly vodu na ochlazování. Po více než hodině byla tlaková lahev s unikajícím acetylénem ochlazena na 15 stupňů Celsia. Hasiči pak vytvořili z přívěsného vozíku (za osobní automobil) a dvou nepromokavých stavebních plachet provizorní vanu, naplněnou vodou. Umístěna byla v příkopu, kam tlakovou láhev opatrně přenesli, a tím ji dále ochlazovali. (Z krátkého videa jsou vidět bublinky unikajícího acetylénu). Láhev musí zůstat ponořená ve vodě z bezpečnostních důvodů dalších 24 hodin. Po páteční 19. hodině odjela z místa zásahu poslední jednotka hasičů – z Jablunkova s tím, že voda v provizorní vaně zůstává studená. Na další kontrolu pojedou dvě hodiny před páteční půlnocí třinečtí profesionální hasiči." 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy