Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Jablunkova hrozila exploze lahve s plynem. Hasiči ji po uhašení 24 hodin chladili

  • Jablunkov,

U požáru plynové svařovací soupravy na opravovaném mostě u Jablunkova zasahovalo v pátek odpoledne několik jednotek hasičů. Událost na několik hodin zablokovala v obou směrech hlavní tah na Slovensko.

YouTube

Nebezpečná situace nastala na staveništi, kde silničáři opravují most. Kolem 15. hodiny začala hořet hadice od tlakové lahve s acetylenem umístěné v dodávkovém automobilu. Dělníci okamžitě po vypuknutí požáru z místa utekli do bezpečí a jeden si při pádu poranil rameno.

Vojtěch Nezval, velitel zásahu, HZS MSK: "Jednotky požární ochrany byly vyzvány k požáru svařovací soupravy - kyslík a acetylen. Po příjezdu na místo události a provedeném průzkumu jsme zjistili, že dochází k hoření. Došlo k uhašení plamenného hoření a následnému ochlazování lahví. V tuto chvíli provádíme další průzkumy. Zjistili jsme , že ta teplota na těch lahvích není vysoká a předpokládáme, že nedochází k degradaci té svařovací soupravy, nebo té acetylenové lahve. Naše jednotky byly volány k požáru svařovací soupravy, která byla umístěna v dodávkovém vozidle. Jednalo se o tlakové lahve kyslíku a acetylenu, kdy unikal acetylen. Hasiči provedli likvidaci požáru a poté dále ochlazovali tlakové lahve. Ke zranění osob nedošlo, příčina požáru bude předmětem vyšetřování."

K zásahu vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči. Cisternami přiváželi vodu nutnou k hašení a ochlazování tlakových lahví, aby předešli explozi.

Hasiči pak lahev z dodávky vynesli a na 24 hodin ponořili do vytvořené vodní nádrže.

Vojtěch Nezval, velitel zásahu, HZS MSK: “Samozřejmě, u takto koncipovaných svařovacích soustav právě ten acetylen může být potenciální nebezpečí a mohlo by při nahřátí té lahve dojít k její degradaci a následnému výbuchu.”

Policie po dobu zásahu hasičů a vyšetřování odkláněla dopravu přes Jablunkov a Mosty u Jablunkova. Kamiony musely stát na obchvatu v dlouhé koloně. Zpět k normálu se situace dostávala až po více než třech hodinách.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail