Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Návsí investovali do vodovodu, aby mělo kvalitní pitnou vodu více domácností

Návsí |

Obec Návsí zavádí nový vodovod do lokalit, kde dosud nebyl, nebo kde ten stávající svou kapacitou nestačí.

Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Nacházíme se v lokalitě Jasení, kde jsme se dlouhodobě potýkali s nedostatkem pitné a kvalitní vody. Uvažovalo se nad různými řešeními a jedním z možných bylo – ve spolupráci s místní farmou – spojit síly a společně najít způsob, jak zajistit dostatek kvalitní vody pro naše obyvatele. Z našeho vodovodu Jasení je napájeno zhruba 51 čísel popisných, což znamená asi 170 lidí. A z vodovodu Banat jsou také napájeni naši obyvatelé, rodinné domky v počtu asi 50, což představuje přibližně 180 obyvatel. To znamená, že jsme už nemohli připojovat další zájemce, ať už kvůli novostavbám nebo proto, že jim vyschly vlastní studny. Kapacitně to už nebylo možné. Našli jsme řešení – vyvrtáme tři hloubkové vrty zhruba v hloubce 70 metrů, které dávají přibližně 70 kubíků vody denně z každého vrtu. Spolu s dosavadním zářezem spod Kozubovou jsme tak dospěli k objemu, který dostatečně zásobí celou tuto lokalitu i farmu.“
Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Je to možná největší investice do vodovodu v této lokalitě za poslední desítky let. Je zcela zásadní, protože bez ní bychom museli i nadále omezovat provoz školky, kterou tady máme. A v obdobích sucha to bylo ještě problematičtější, protože výsledky testů vody často nevycházely dobře.“
Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Teď se nacházíme v lokalitě Zaguří, kde jsme dokončili prodloužení vodovodního řadu, který jsme projektovali zhruba 10 let. Po všech velkých peripetiích se nám letos podařilo jeho dokončení – jsme těsně před kolaudací. Deset rodinných domů v podhůří pod Stožkem se konečně dočká pitné vody, na kterou tak dlouho čekali.“
Nahlásit chybu


K tématu

V lokalitě Pod Borem pokračuje stavba nového vodovodu

14. října 2025 10:01 | Těrlicko | Libor Běčák

Obec Těrlicko pokračuje v budování vodovodu v lokalitách, kde dosud schází. V současné době se staví v lokalitě Pod Borem.

Studénecká škola finišuje s potrubím, na úklid možná povolá posily

15. srpna 2025 12:10 | Studénka | Petra Dorazilová

Největší stavební aktivita, co se týče školních budov ve Studénce, je letos během prázdnin na Butovické. Probíhá tu rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace. Nové bude ve výsledku také sociální zázemí a ve třídách poteče teplá voda.

Ostrava rekordně investuje do vodovodů a kanalizace. Kvalita vody se stále zlepšuje

21. července 2025 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava investuje stovky milionů do neviditelných tepen města. Rekonstrukce kanalizací a vodovodů má zajistit čistší vodu i větší odolnost proti extrémům počasí. Na kanalizaci se také postupně připojují další části města.


Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

Dnes 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.

Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

Včera 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Víkend otevřených zahrad v Odrách letos o týden dřív, akce oslavila hned dvě výročí

Dnes 11:30 | Odry | Michal Slonina

Les, zahrada a krajina byl letošní podtitul Víkendu otevřených zahrad v Odrách. Město se letos rozhodlo Zámecký park oživit akcí o týden dříve než zbytek republiky.

Přetížení i porušení předpisů. Polský dopravce se nepoučil, padly statisícové sankce

Včera 15:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden dopravce, dva přetížené kamiony a pokus vyhnout se kontrole. Inspektoři silniční dopravy odhalili přetížení až o 22 tun i porušení předpisů. Udělili pokuty i kauce za stovky tisíc korun. Nešlo přitom o první prohřešek tohoto dopravce.

Noc kostelů nabídla zastavení ve dvou modlitebnách

Včera 13:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

K Noci kostelů se letos v Novém Jičíně připojily dvě farnosti, katolická a evangelická. Lidem otevřely své modlitebny a připravily pro ně koncerty a další doprovodný program.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

5. června 2026 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

5. června 2026 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

100 km/h v obci, alkohol i telefonování. Policisté v kraji si posvítili na silnice

5. června 2026 10:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Bezpečnost na silnicích v Moravskoslezském kraji zůstává vážným tématem. Během nedávných kontrol zastavili policisté přes čtyři a půl tisíce vozidel a odhalili stovky přestupků. Od bezohledného telefonování za jízdy až po alkohol a riskantní rychlou jízdu.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

5. června 2026 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

4. června 2026 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Na Den dětí se frýdlantští školáci učili tančit

3. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Taneční dopoledne si na Den dětí užili žáci ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Škola ho připravila společně s místním Tanečním klubem Antonio.

Na badmintonový turnaj ve Frýdku-Místku senioři poctivě trénovali

3. června 2026 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sportovní areál Prestige ve Frýdku-Místku se stal dějištěm tradičního sportovního klání. Hrál se badminton a provozovali ho hráči s poněkud dřívějším datem narození.

Městští strážníci z Frýdku-Místku jdou příkladem, darovali hromadně krev

3. června 2026 11:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie Frýdek-Místek se zapojili do dobrovolného dárcovství krve a navštívili Krevní centrum. Tam společně darovali tuto vzácnou a nenahraditelnou tekutinu.

Nová sportovní hala na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku bude i pro kluby a veřejnost

3. června 2026 11:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Druhá základní škola ve Frýdku-Místku bude mít novou multifunkční tělocvičnu. Prioritně bude sloužit žákům školy, ale také dalším mladým sportovcům i klubům provozujícím míčové sporty.

Den pro rodinu v Palkovicích dětem zpestřili král, šašek a rytíři

2. června 2026 10:52 | Palkovice | Libor Běčák

V palkovické sportovní hale a přilehlém areálu se v sobotu 30. května konal Den pro rodiny. Pořadatelem byl spolek ProMamas a obec.

V Návsí investovali do vodovodu, aby mělo kvalitní pitnou vodu více domácností
Vydáno 9. srpna 2025 9:19, Návsí, Libor Běčák
Obec Návsí zavádí nový vodovod do lokalit, kde dosud nebyl, nebo kde ten stávající svou kapacitou nestačí.

Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Nacházíme se v lokalitě Jasení, kde jsme se dlouhodobě potýkali s nedostatkem pitné a kvalitní vody. Uvažovalo se nad různými řešeními a jedním z možných bylo – ve spolupráci s místní farmou – spojit síly a společně najít způsob, jak zajistit dostatek kvalitní vody pro naše obyvatele. Z našeho vodovodu Jasení je napájeno zhruba 51 čísel popisných, což znamená asi 170 lidí. A z vodovodu Banat jsou také napájeni naši obyvatelé, rodinné domky v počtu asi 50, což představuje přibližně 180 obyvatel. To znamená, že jsme už nemohli připojovat další zájemce, ať už kvůli novostavbám nebo proto, že jim vyschly vlastní studny. Kapacitně to už nebylo možné. Našli jsme řešení – vyvrtáme tři hloubkové vrty zhruba v hloubce 70 metrů, které dávají přibližně 70 kubíků vody denně z každého vrtu. Spolu s dosavadním zářezem spod Kozubovou jsme tak dospěli k objemu, který dostatečně zásobí celou tuto lokalitu i farmu.“
Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Je to možná největší investice do vodovodu v této lokalitě za poslední desítky let. Je zcela zásadní, protože bez ní bychom museli i nadále omezovat provoz školky, kterou tady máme. A v obdobích sucha to bylo ještě problematičtější, protože výsledky testů vody často nevycházely dobře.“
Marian Waszut (KDU-ČSL), starosta Návsí: „Teď se nacházíme v lokalitě Zaguří, kde jsme dokončili prodloužení vodovodního řadu, který jsme projektovali zhruba 10 let. Po všech velkých peripetiích se nám letos podařilo jeho dokončení – jsme těsně před kolaudací. Deset rodinných domů v podhůří pod Stožkem se konečně dočká pitné vody, na kterou tak dlouho čekali.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/navsi/11000050087/v-navsi-investovali-do-vodovodu-aby-melo-kvalitni-pitnou-vodu-vice-domacnosti