Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřská škola v Nošovicích pořádá příměstské tábory

  • Nošovice,

Nošovická Mateřská škola organizuje už šestým rokem příměstské tábory pro děti. Letošní turnusy probíhají ve spolupráci s místní akšní skupinou Pobeskydí.

Jana Sklářová, koordinátorka příměstského tábora: "Tento týden máme téma Gargamel v pevnosti Boyard. Takže děti celý týden sbírají klíče a vítězné družstvo na konci dostane klíč od kouzelné truhly, kde bude schován elixír, který Gargamel Šmoulíkům ukradl. V Nošovicích máme letos tři turnusy. První turnus měli pod záštitou hasiči, kteří vzali děti do hasičského muzea, měli tady hasičské auto, základnu měli v hasičárně. A my máme dva turnusy v Základní a Mateřské škole v Nošovicích. Minulý týden byli Bob a Bobek na pustém ostrově, teď máme toho Gargamela."
Tomáš Goebel, instruktor: "Pomáháme dětem v různých soutěžích, co tady pořádáme, různé věci, které by nezvládali, například lepit a podobně."

Jednou z aktivit byla například přednáška o včelařství.

Luděk Klinkovský, včelař: "S dětmi máme celodenní projektový den o včelařství a probereme spolu úplně všechno včetně anatomie, historie, včelí produkty a nakonec budeme probírat téma včela a člověk, vliv člověka na včelu. Myslím si, že je to pro děti důležité, mělo by to patřit k základnímu vzdělání. Tyto věci by měl vědět každý žák. Jak to v té přírodě chodí, je tam spousta paralel s lidským světem, jako například dělba práce a další."

V příštím roce by v Nošovicích měli přidat další týden příměstského tábora sportovci. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy