Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice hostily mistrovství ČR v turistickém závodě

Lyžařská sjezdovka v Palkovicích na Frýdeckomístecku byla v hlavní roli při vyvrcholení sezóny českého poháru v turistickém závodě. Konalo se tam totiž mistrovství republiky, které bylo zároveň čtvrtým závodem letošního roku. Šampionát pořádal místní turistický oddíl Žlutý kvítek.

Turistický závod není tak známý jako třeba fotbal nebo tenis, protože patří mezi mladé sporty, ale jeho popularita vzrůstá. Je u něj totiž důležitá všestrannost. Název vznikl podle pořadatelů, kterými jsou Klub českých turistů a Asociace turistických oddílů mládeže. V Palkovicích a Metylovicích se konalo v tomto sportu mistrovství republiky. "Na trati mají různé disciplíny. Je tam plížení, míčky, kulturně poznávací značky, hrady zámky," říká ředitel závodu Vladan Sukač.

Domácí turistický oddíl Žlutý kvítek měl v závodě hlavní kategorie mužů velkého favorita Petra Bílka. "Připravuju se jen běžecky. Ty úkoly mám zažité, dělám je už od mala," uvádí.

Tomu ale bohužel závod nevyšel a po problémech s buzolou skončil až na čtvrtém místě, což ho v konečném pořadí českého poháru posunulo na druhé místo. Vítězem se stal Ondřej Genco z Orlové, který se díky vítězství v Palkovicích posunul na první místo celkově. "Čerpám z toho, co jsem se naučil jako žák. Občas si na tréninku hodím míček a zopakuji znalosti," vysvětluje vítěz závodu Ondřej Genco.

Turistický závod, ale není jen o těch nejlepších výkonech, spousta dětí, mládeže i dospělých si jen přišla zasportovat a užít si den. O vzrůstající popularitě tohoto sportu svědčí i to, že záštitu nad akcí převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

LesPoint s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 34 000 do 52 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570
Frýdek-Místek
od 30 930 do 36 340 Kč/měsíc

Detail

Beskydská stavební, a.s. [2]
Třinec
od 110 do 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků