Palkovice hostily mistrovství ČR v turistickém závodě

Lyžařská sjezdovka v Palkovicích na Frýdeckomístecku byla v hlavní roli při vyvrcholení sezóny českého poháru v turistickém závodě. Konalo se tam totiž mistrovství republiky, které bylo zároveň čtvrtým závodem letošního roku. Šampionát pořádal místní turistický oddíl Žlutý kvítek.

Turistický závod není tak známý jako třeba fotbal nebo tenis, protože patří mezi mladé sporty, ale jeho popularita vzrůstá. Je u něj totiž důležitá všestrannost. Název vznikl podle pořadatelů, kterými jsou Klub českých turistů a Asociace turistických oddílů mládeže. V Palkovicích a Metylovicích se konalo v tomto sportu mistrovství republiky. "Na trati mají různé disciplíny. Je tam plížení, míčky, kulturně poznávací značky, hrady zámky," říká ředitel závodu Vladan Sukač.

Domácí turistický oddíl Žlutý kvítek měl v závodě hlavní kategorie mužů velkého favorita Petra Bílka. "Připravuju se jen běžecky. Ty úkoly mám zažité, dělám je už od mala," uvádí.

Tomu ale bohužel závod nevyšel a po problémech s buzolou skončil až na čtvrtém místě, což ho v konečném pořadí českého poháru posunulo na druhé místo. Vítězem se stal Ondřej Genco z Orlové, který se díky vítězství v Palkovicích posunul na první místo celkově. "Čerpám z toho, co jsem se naučil jako žák. Občas si na tréninku hodím míček a zopakuji znalosti," vysvětluje vítěz závodu Ondřej Genco.

Turistický závod, ale není jen o těch nejlepších výkonech, spousta dětí, mládeže i dospělých si jen přišla zasportovat a užít si den. O vzrůstající popularitě tohoto sportu svědčí i to, že záštitu nad akcí převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

Zítra 19:00 - 17.11. 9:31
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 17.11. 9:31
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

19.11. 19:00 - 17.11. 9:31
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků