Palkovice hostily mistrovství ČR v turistickém závodě

Lyžařská sjezdovka v Palkovicích na Frýdeckomístecku byla v hlavní roli při vyvrcholení sezóny českého poháru v turistickém závodě. Konalo se tam totiž mistrovství republiky, které bylo zároveň čtvrtým závodem letošního roku. Šampionát pořádal místní turistický oddíl Žlutý kvítek.

Turistický závod není tak známý jako třeba fotbal nebo tenis, protože patří mezi mladé sporty, ale jeho popularita vzrůstá. Je u něj totiž důležitá všestrannost. Název vznikl podle pořadatelů, kterými jsou Klub českých turistů a Asociace turistických oddílů mládeže. V Palkovicích a Metylovicích se konalo v tomto sportu mistrovství republiky. "Na trati mají různé disciplíny. Je tam plížení, míčky, kulturně poznávací značky, hrady zámky," říká ředitel závodu Vladan Sukač.

Domácí turistický oddíl Žlutý kvítek měl v závodě hlavní kategorie mužů velkého favorita Petra Bílka. "Připravuju se jen běžecky. Ty úkoly mám zažité, dělám je už od mala," uvádí.

Tomu ale bohužel závod nevyšel a po problémech s buzolou skončil až na čtvrtém místě, což ho v konečném pořadí českého poháru posunulo na druhé místo. Vítězem se stal Ondřej Genco z Orlové, který se díky vítězství v Palkovicích posunul na první místo celkově. "Čerpám z toho, co jsem se naučil jako žák. Občas si na tréninku hodím míček a zopakuji znalosti," vysvětluje vítěz závodu Ondřej Genco.

Turistický závod, ale není jen o těch nejlepších výkonech, spousta dětí, mládeže i dospělých si jen přišla zasportovat a užít si den. O vzrůstající popularitě tohoto sportu svědčí i to, že záštitu nad akcí převzal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. 

Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 21:47
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:47
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 21:47
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu