Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ruský generální konzul ocenil péči Palkovických o památku vojáků padlých při osvobozování

  • Palkovice,

U pomníku vojáků padlých při osvobozování Palkovic v roce 1945 položil v úterý v poledne kytici generální konzul Ruské federace v Brně Alexander Kalačev.

Alexander Kalačev, generální konzul Ruské federace v Brně: “Byli jsme velmi překvapení, když jsme se dozvěděli o iniciativě v této obci. Velmi si ceníme, že jsou tady jména sovětských padlých vojáků a je to pro nás velká pocta. Věřím, že toto místo se stane tím, kam se určitě budeme každý rok vracet, abychom vzdali hold padlým vojákům, jak to děláme i v jiných místech na Moravě.”

O nedávno vybudovaném novém pietním místě se konzul Kalačev dozvěděl díky snaze Palkovických zjistit totožnost jednoho zemřelého.

Radim Bača (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), starosta Palkovic: “Palkovice byly osvobozeny 5. května 1945, kdy tady padlo zhruba 10 ruských, moldavských, rumunských vojáků, kteří bojovali za Rudou armádu. Padl tady i jeden Američan a nějaký cizí zajatec, o kterém dodnes nevíme, jaké byl národnosti.  Je nutné, abychom si připomínali památku těch, kteří při osvobození Palkovic padli. My si jich vážíme a je jedno, jaké národnosti byli. Když bádáme po tom, kdo tady padl, tak jsme oslovili honorárního konzula Ruské federace v Ostravě Aleše Zedníka, který nám s tím velmi pomáhá a dostane se do různých archivů, kam my nemáme přístup. Ten se zmínil u generálního konzula v Brně a toho ta myšlenka tak nadchla, že přijel osobně.”Kolab#7 / DJs tanační party

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

21.09. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků