Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci v Albrechticích se učí na novém dopravním hřišti

  • Albrechtice,

Děti z Albrechtic se mohou učit dopravní výchovu na novém dopravním hřišti. To mají přímo v areálu základní školy.

Zdeněk Feber, ředitel ZŠ a MŠ Albrechtice: “Pořídili jsme dopravní hřiště. Důvod je jasný. Provoz je čím dál horší, takže jsme vymysleli nějaké dopravní hřiště, že by už ti nejmladší se učili a dostali nějaké ty základy. Pořídili jsme to jako škola. Domlouvali jsme se kdysi se školskou radu, jak bychom využili tady ten terén toho nádvoří a myslím, že se to podařilo. Je to takové přenosné hřiště, je to z Polska, dá se to v zimě postavit v tělocvičně. Vozítka jsme zakoupili a bude to využívat škola, školka, polská škola i škol v sousedství tady můžeme pozvat.”
Jakub Kübl, žák ZŠ a MŠ Albrechtice: “To dopravní hřiště je moc dobré, protože se tam můžeme naučit značky a atd. Já jsem jezdil na motorkáře, potom na šlapadle a v autíčku.”
Lucie Wawrzaczová, žákyně ZŠ a MŠ Albrechtice: “Já jsem jezdila na šlapadle i na čtyřkolce, ale na čtyřkolce mi to moc nešlo. Na kole jezdím klidně i po cestě, ale ne po cestě, spíš na chodníku radši, nebo tam, kde moc ta auto nejezdí.”
Jindřich Feber (PROAL), starosta Albrechtic: “Tak já jsem rád, že dneska můžeme slavnostně otevřít dětské hřiště. Předtím tady předcházely tomu zahradní úpravy. Byly tady přerostlé keře, které byly odstraněny a upravena byla travnatá plocha. Dětičky už dneska na 100 procent rozjely provoz na našem novém dopravním hřišti. Já jsem rád, že podařilo sehnat dotaci, nějaké finance na toto dopravní hřiště. A myslím si, že to bude velice přínosné jak u těch nejmenších taky pro ty dospěláky, aby prostě si vžili ty zvyklosti, které na komunikacích panují.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy