Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Areál bývalého dolu Barbora ožil festivalem POHO den, nabídl zábavu i návrat do minulosti

  • Karviná,

Bývalý důl Barbora na Karvinsku ožil v sobotu poprvé v historii festivalem. Návštěvníkům nabídl prezentaci hornické činnosti, zábavu i dobré jídlo. Nechyběly ani komentované prohlídky nebo talk show v rámci fóra Meltingpot.

Vůbec poprvé si mohli lidé z Karvinska i vzdálenějšího okolí užít velký festival Poho den v areálu bývalého dolu Barbora. Připraveno bylo spoustu aktivit, zábavných i vzdělávacích, hlavně pro zájemce o hornickou historii.

Petr Birklen, vedoucí programu POHO 2030: “Smyslem POHO dne je ukázat na potenciál těchto lokalit, mnohé jsou zapomenuté, přitom obnáší spoustu hodnot a zajímavých krásných věcí a mohou snadno ožít."

Návštěvníci festivalu si také mohli s průvodcem prohlédnout v rámci exkurze strojovnu dolu. Jednou z hlavních částí festivalu byla talk show v rámci diskuzního fóra Meltingopot, kterého se zúčastnili významní hosté.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: " Je to o historii oblasti, čili podívat se zpátky, co je tady zajímavého, co bychom měli uchovat a podívat se do budoucnosti, co dál."

anketa: účastníci Meltingpotu: "Líbilo se mi to, i tato diskuze, ta pohornická krajina je krásná." "Já si myslím, že to jsou důležité věci.”

Dopolední program nabídl zájemcům komentované prohlídky pohornické krajiny pěšky nebo na elektrokole.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail