Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česko-polská hranice už je konečně zase volně průchodná bez obav z uvalení karantény

Na česko-polskou hranici se opět vrátil svobodný život bez kontrol. Policisté ukončili kontroly a zrušili svá stanoviště. Čilý přeshraniční ruch se vrátil také do těšínského dvojměstí.

Mezi Těšíny se už lidé nemusejí zdravit přes řeku. Lidé začali přes hranici přecházet v úterý už v brzkých ranních hodinách.

anketa: “Už jsem tady byl včera se podívat. Minulý týden taky. V televizi vždycky něco poví a pak to zruší. Dneska ráno hlásili, že je to odemknuté.

Češi se po dlouhé době zase mohli na polské straně podívat do těšínských uliček. Další si zašli nakoupit a oboustranně se mohou bez komplikací setkávat s příbuznými a přáteli.

anketa: “Jsem se přišel podívat, jestli už je to fakt otevřené. Bylo nám už teskno po polské straně. Je dobře, že to je už otevřené. Příbuzné, na nákup, všechno. Já jsem tady rodák, jsem se narodil v Těšíně.
anketa: “Já si jdu pro koláčky do polského Těšína. Do pekárny Bethlem. Konečně, konečně, to víte, že jsme ráda.”

Policisté už svou misi na hranicích ukončili.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: “Policisté v Moravskoslezském kraji prováděli kontroly na hranicích se Slovenskem a Polskem od poloviny března, a to v rámci nouzového stavu a následně nařízení ministerstva zdravotnictví. Intenzivní kontroly na polské hranici byly prováděny až do pondělní půlnoci.”

Těšíňané doufají, že hranice se už nikdy zavírat nebudou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy