Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podoba nového dopravního terminálu v Českém Těšíně se už rýsuje

Stavba nového dopravního terminálu v Českém Těšíně výrazně pokročila. Harmonogram prací i přes malé komplikace stavební firma dodržuje a je možné, že bude dokončen dříve než se předpokládá.

Za rok a možná i dříve budou obyvatelé Těšína i návštěvníci města plně využívat nový dopravní terminál, který doslova roste před očima. Jde o jednu z nejnáročnějších staveb tohoto rozsahu ve městě.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Člověk vnímal, když tady přestupoval z autobusu na vlaky, že citelně chybí dopravní terminál, zázemí pro řidiče i cestující, tak jsem ráda, že se to podařilo."

V současné době jsou dokončeny inženýrské sítě, přeložky plynovodu a vodovodu. Jsou hotovy kanalizace dešťová i splašková. Odstraněny jsou také původní povrchy parkovišť a zpevněných ploch.

Václav Sikora, stavbyvedoucí: "Momentálně probíhá zateplení fasády a obklad fasády lícovým zdivem a v následujících týdnech budeme pokračovat návozem nových konstrukčních vrstev komunikací a pokračovat vnitřními instalacemi objektu zázemí."

Drobné problémy, které se na staveništi objevily, se komplexně vyřešily tak, aby se stavba nemusela přerušovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy