Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobový jarmark v Českém Těšíně vrátil návštěvníky v čase

V Českém Těšíně se opět po roce konal velký dobový jarmark. Tentokrát se lidé vrátili v čase u příležitosti výročí tramvají, které před 100 lety přestaly městem jezdit.

Dobový jarmark aneb tramvají před sto lety, takový nesla název akce pro veřejnost, kterou opět po roce zorganizovalo na náměstí město pro veřejnost.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Je to přesně 100 let, kdy naposledy projela naším městem těšínská tramvaj. Připomínáme si tedy 100 krásných let a hlavním symbolem je především ponasnažit se alespoň trochu zastavit ten ubíhající čas, uvědomit si, v jak hektické době žijeme, zavzpomínat, jaké to bylo a navázat na ta krásná slova Jarka Nohavicy - “kdybych se narodil před 100 lety.”

Lidé se mohli pestrému programu na náměstí mohli vrátit do minulosti a prohlédnout si vše, co s historickým životem souviselo.

Marek Tichý, kancléř slavnosti: “Jsou tu kejklíři, komedianti, historické kolotoče a program, který odkrývá to bytí a život před 100 lety.”
anketa, návštěvníci jarmarku: "Vrátila jsem se v čase trochu." "Nám se tady líbí hlavně atrakce pro děti." "Zavzpomínali jsem si, jak to kdysi bývalo."

A na náměstí jsou lidé zváni i tento pátek, kdy se od 17 hodin uskuteční benefiční koncert Pod těšínským nebem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry