Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci v Českém Těšíně skákali přes plot, aby zachránili vážně zraněnou ženu

Dramatická záchrana života se odehrála v Českém Těšíně. U nemocnice zkolabovala neznámá žena a po pádu na zem se udeřila do hlavy. Toho si všimli pacienti, kteří zavolali pomoc. Přiběhly dvě laborantky, lékař i sestra, kteří museli přeskočit plot, aby byli u ženy co nejrychleji.

Souhra všímavých pacientů v nemocnici v Českém Těšíně s pohotovými zdravotníky vedla k rychlé a profesionální první pomoci u chodkyně, která se po pádu na zem, mimo areál nemocnice, vážně poranila na hlavě. K dramatické události došlo ve středu 16. září dopoledne za plotem nemocnice, ale na opačném konci areálu, než se nachází výjezdová brána.

Barbora Zbránková, ředitelka Nemocnice Český Těšín: "Za plotem zkolabovala neznámá žena a udeřila se do hlavy. Ležela na chodníku, čehož si všimli naši pacienti při cestě na odběry do laboratoře."

Svědci nehody v areálu nemocnice okamžitě zalarmovali zaměstnance v nejbližší budově, konkrétně se jednalo o pracovníky laboratoře, kteří přivolali resuscitační tým.

Barbora Zbránková, ředitelka Nemocnice Český Těšín: "Aby měla pacientka okamžitou první pomoc, tak dvě pracovnice laboratoře musely přelézt plot a stejně tak lékař a sestra resuscitačního týmu. Byla to totiž nejrychlejší cesta. V této části nemocnice není žádný východ a v tomto případě šlo o každou minutu. Oběhnout celou nemocnici by zdravotníkům zabralo mnohem více času."

Za plotem na chodníku všichni zdravotníci prováděli úkony první pomoci, zajistili žílu a vyčkali se zraněnou pacientkou na příjezd rychlé záchranné pomoci. 

Barbora Zbránková, ředitelka Nemocnice Český Těšín: "Chtěla bych vyzdvihnout nasazení, s jakým naši zdravotníci tuto pomoc poskytli. Naštěstí máme schopné fyzicky zdatné zaměstnance, kterým nevadí ani překážka v podobě plotu, když je třeba zachránit život. Zároveň je třeba poděkovat bystrým pacientům, protože neváhali a okamžitě běželi pro pomoc."

Sanitka ženu následně odvezla na akutní příjem karvinské nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry