Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvě stavby z Českého Těšína získaly hlavní cenu v prestižní soutěži Stavba MSK

V rámci 15. ročníku prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje získaly hned dvě hlavní ceny dvě stavby z Českého Těšína - sportovní hala a Muzeum Těšínska. To se také může pochlubit nejvyšší cenou Grand Prix.

Do 15. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje se letos přihlásilo více než 50 objektů. Hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti - novostavby získala českotěšínská Sportovní hala na Svojsíkově ulici, kde stoprocentním investorem bylo město.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “ Vždycky jsme říkali, že sportovní hala je to, co citelně chybělo v našem městě, proto jsme rádi, že se to podařilo. Byla to těžká bitva v těžké konkurenci, o to si toho prvního místa vážíme."

V kategorii Stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce pak hlavní cenu získalo Muzeum Těšínska za rekonstrukci historické budovy na Hlavní třídě. Odbornou porotou byla tato stavba oceněna i cenou nejvyšší Grand Prix.

Martin Vilč, předseda poroty soutěže Stavba Moravskoslezského kraje: "Pro následný výběr této stavby na cenu Grand Prix pak přispěl zejména nadregionální význam muzea s plnou výši využití objemu stavby pro daný účel a v neposlední řadě i zajímavá expozice."

A ještě jedna hlavní cena se nepřímo dotýká města, v kategorie dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby zvítězila Optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail