Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Českotěšínská sportovní hala a Muzeum Těšínska získaly cenu v soutěži Stavba MSK

V rámci 15. ročníku prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje získaly hned dvě hlavní ceny dvě stavby z Českého Těšína - sportovní hala a Muzeum Těšínska. To se také může pochlubit nejvyšší cenou Grand Prix.

Do 15. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje se letos přihlásilo více než 50 objektů. Hlavní cenu v kategorii Stavby občanské vybavenosti - novostavby získala českotěšínská Sportovní hala na Svojsíkově ulici, kde stoprocentním investorem bylo město.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “ V ten první okamžik si člověk uvědomí to obrovské množství lidí, kteří za tím stojí. Velké poděkování Ateliéru 38, kteří tu stavbu navrhli, je to v první řadě myšlenka, pak najít správné financování, takže velké poděkování napříč všem odborům a v neposlední řadě zhotoviteli. Je to stavba, která přidá pomyslný punc stavbám v Českém Těšíně a v neposlední řadě sportovištím. Vždycky jsme říkali, že sportovní hala je to, co citelně chybělo v našem městě, proto jsme rádi, že se to podařilo. Byla to těžká bitva v těžké konkurenci, o to si toho prvního místa vážíme."
Edvard Huczala, ředitel Správy účelových zařízení Český Těšín: "Český Těšín si zaslouží halu, ta hala je velmi pěkná architektonicky, bohužel, byla otevřená před rokem před covidem, to využití ještě není na 100 procent."

V kategorii Stavby občanské vybavenosti - rekonstrukce pak hlavní cenu získalo Muzeum Těšínska za rekonstrukci historické budovy na Hlavní třídě. Odbornou porotou byla tato stavba oceněna i cenou nejvyšší Grand Prix.

Martin Vilč, předseda poroty soutěže Stavba Moravskoslezského kraje: "Pro následný výběr této stavby na cenu Grand Prix pak přispěl zejména nadregionální význam muzea s plnou výší využití objemu stavby pro daný účel a v neposlední řadě i zajímavá expozice."

A ještě jedna hlavní cena se nepřímo dotýká města, v kategorie dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby zvítězila Optimalizace trati Český Těšín – Dětmarovice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy