Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podchod pod železniční tratí v Českém Těšíně ožil výtvarným dílem

Stěny frekventovaného podchodu pod železniční tratí v Českém Těšíně ožily výtvarným dílem, které obsahuje vícejazyčné nápisy, historii města i postavičky z pohádek. O oživení pochmurného místa se postarala za podpory města mladá výtvarnice Klaudie Švrčková.

Tohle je výtvarnice Klaudie Švrčková. Šest let maluje obrazy a je to právě ona, která oslovila vedení města s nápadem oživit veřejný podchod v Českém Těšíně.

Klaudie Švrčková, výtvarnice: "Říkala jsem si, že to musí být pro všechny věkové kategorie, protože tady chodí starší lidi, je tady základní a střední škola, tak jsem si říkala, musí tady být nějaké postavičky z dětských pohádek, siluety, které budou poznávat starší lidé, proto je tady třeba Freddie Mercury, Mona Lisa a zároveň to muselo mít nějakou hloubku pro lidi, co jsou z Těšína, proto je jedna zeď pomalovaná historickými symboly."

Nechybí tady zajímavé myšlenky, ale i například těšínský erb nebo historická tramvaj a symbolika rozdělení Těšína na českou a polskou část.

anketa: kolemjdoucí: "Je to lepší jak to bylo předtím." "Určitě to je lepší, lepší se tu chodí. Je to takové veselé, jak je člověk naštvaný, i to ho potěší." "Chodím tady denně a moc se mi to líbí, jen mám obavu, aby to zas za chvilku nebylo počmárané."

Nápad oživit podchod pod železniční tratí vedení města ocenilo a podpořilo.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Musím říct, že tohle bylo nad moje očekávání. Viděl jsem ten návrh, ale že se tady objeví ta historie, že je to tak krásně propojeno a hlavně že ten podchod oslovuje tolik lidí, ať starších nebo děti, zastavují se tady, zajímá je to. Je to tady několik týdnů a naštěstí to ještě nikdo nezničil.” 

Celá výmalba speciálními akrylovými barvami trvala Klaudii osm dní. Její počin je také zprávou pro ostatní, kteří mají nápady, ať najdou odvahu ke spolupráci s městem a realizaci.

Klaudie Švrčková, výtvarnice: "Lidi dělají to město hezčí. Tak, jak já jsem pomalovala podchod, tak někdo může přijít s něčím dalším a můžeme to tady mít společně hezké."
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail