Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti se rozhodují, zda půjdou poprvé volit

  • Havířov,

Zorientovat se ve volebních programech jednotlivých stran a hnutí může být oříškem i pro zkušené voliče. My jsme proto zjišťovali na jedné střední škole v Havířově, jak se k volbám staví studenti - potencionální prvovoliči.

Zhruba třetina studentů v této třídě na Gymnáziu Studentská v Havířově má osmnáct let a stojí před otázkou, zda jít poprvé k volbám. Někteří žáci se o politiku zajímají a sledují i volební kampaň, jiní ne.

Kryštof Czerepaka, student: “Rozhodl jsem se nejít volit, protože že je mi osmnáct, protože se necítím dostatečně informovaný, abych mohl jít volit”.

Lubomír Palán, student: “Já samozřejmě k volbám půjdu, protože si myslím, že to má smysl. I jeden hlas může něco změnit a programy jsem si prostudoval už hodně dopředu a už jsem byl asi měsíc zpátky rozhodnutý, koho půjdu volit”.

Kateřina Bujoková, studentka: “Ano půjdu k volbám a rozhodovala jsem se podle toho, se kterou stranou se nejvíce ztotožňuji v názorech”.

Kateřina Berková, studentka: “Rozhodnutá ještě úplně nejsem. Letos to bylo více zaměřené na mladé lidi, tak mi to přijde. Všichni nás pobízeli, abychom šli volit, abychom si pak nestěžovali”.

Na počátku října si mohli studenti starší patnácti let vyzkoušet volební proces nanečisto v rámci Studentských parlamentních voleb, do kterých se zapojilo zhruba 300 škol v České republice.

Karel Foniok, ředitel Gymnázia Studentská Havířov: “Já si myslím, že je dobře, že žáci se o politiku zajímají. Dejme jim prostor, dejme jim možnost vyjádřit svůj názor, ať si to vyzkoušejí, protože za pár let, budou možná rozhodovat o této zemi, eventuelně o obci, nebo o kraji”.
Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků