Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov jednal o platech v sociálních službách

  • Havířov,

Havířovští zastupitelé schválili dofinancování platů zaměstnanců v městských příspěvkových organizacích a sociálních službách. Reagují tak na navýšení mezd v sociální sféře, které schválila vláda v červenci a listopadu.

Dofinancování platů v sociálních službách a příspěvkových organizací města jako Santé nebo domova pro seniory bude stát radnici necelých 6 milionů korun.

Jana Feberová, primátorka Havířova: “Jsme měli nespecifikovanou rezervu, takže z té se to vzalo, ale chudáci obce a města, které ji nemají a musí to dokrýt a nějak řešit.”

I když navýšení platů zástupci dotčených organizací kvitují, jsou přesvědčeni, že platy v sociální sféře by měly být ještě vyšší.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Obecně lze říct, že toto navýšení platové neustále ještě nedosahuje ani zdaleka průměrné mzdy nebo platu v ČR, jsme někde na dvou třetinách.”

Stanislava Gorecká, ředitelka Santé Havířov: “Já jsme přesvědčena, že v sociálních službách jsou stále platy poddimenzovány a za práci, kterou odvádí zejména pracovníci v sociálních službách by si zasloužily mnohem vyšší plat.”

Podle primátorky Havířova i některých zástupců zainteresovaných organizací je nešťastné, že se platy zvyšují v průběhu roku, tato zásadní rozhodnutí vlády by se měla dít na začátku roku.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail