Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Účetní zpronevěřila v mateřské škole peníze

  • Havířov,

Policie stíhá účetní, která měla zpronevěřit peníze v mateřské škole Lípová v Havířově. Ženu se podařilo hlídce zadržet při běžné silniční kontrole. Účetní vinu popírá.

Od roku 2013 pracovala v Mateřské škole Lípová v Havířově účetní, která se jevila, jako spolehlivý zaměstnanec. Na počátku letošního roku začali ale v mateřince tušit, že má žena osobní problémy. Po dohodě mělo dojít k ukončení pracovního poměru a předání celé agendy. Účetní už ale nepřišla do práce.

Blanka Gelnarová, ředitelka MŠ Lípová: “Po předání veškerých záležitostí nové účetní jsme začali zjišťovat nesrovnalosti. Do dnešního dne celou záležitost prošetřujeme. Je to v šetření policie ČR”.

Účetní vytvářela fiktivní doklady, o kterých ale ředitelka nevěděla. Z pokladny si pak brala hotovost.

Žena se vypařila jako pára nad hrncem. Proto byl na ni vydán příkaz k zadržení. 1. listopadu účetní náhodou zastavila policejní hlídka při silniční kontrole.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Komisař zahájil trestní stíhání a obvinil 53letou ženu ze spáchání přečinu zpronevěra. Celková škoda je zatím vyčíslena na bezmála 67 tisíc korun. Vyšetřování ještě není ukončeno, prověřují se další skutečnosti”.

Podle našich informací obviněná žena vinu popírá.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail