Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově dokončili opravu železničního podjezdu

  • Havířov,

Více než půl roku trvala rekonstrukce železničního podjezdu vedle vlakového nádraží v Havířově. Lidé nejvíce uvítali nové chodníky, díky kterým je průchod podjezdem bezpečnější.

.Železniční podjezd vedle vlakového nádraží v Havířově je hlavní spojnicí mezi Šumbarkem a centrem města. Průchodem denně projdou stovky lidí. Frekventovaný úsek byl ale nebezpečný a proto se radnice pustila do komplexní opravy, která trvala více než půl roku.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu: “V této části města nově vede vyvýšený chodník, který je v podjezdu oddělený plnostěnným zábradlím a vybudována zde byla také nová část cyklostezky. Celý podjezd je nově osvětlen LED osvětlením a jsou zde instalovány také bezpečnostní kamery, které jsou napojeny na MP Havířov”.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Je to bezpečnější určitě podle mě”.

“Já tady chodím dost často. To zábradlí mohli udělat delší”.

“Je to lepší než to bylo. Je to bezpečnější”.

“Já si myslím, že je to dobré. Konečně něco udělali”.

Součástí rekonstrukce byla i výstavba kanalizace. Tím pádem by už nemělo docházet k zaplavení podjezdu během přívalových dešťů.

Oprava podjezdu stála zhruba 14 milionů korun. Až 90% ale pokryje evropská dotace. V letošním roce by město chtělo začít s rozsáhlou rekonstrukcí samotného prostoru před vlakovým nádražím.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy