Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města bojují s černými skládkami

  • Havířov,

Pokud policie nechytí zakladatele černé skládky přímo při činu, je téměř nemožné pachatelům něco dokázat. Orlovští strážníci mají ale nyní v ruce důkazy, které získali od naší televize.

Tato velká černá skládka vznikla během Vánoc u lesa kousek od Dolu Lazy v Orlové.

Materiál na skládku, zřejmě z nějakého autoservisu, vozí v bílé velké dodávce. Dopadnout pachatelé ale není jednoduché.

Naší televizi se však podařilo přímo vidět, jak několik mužů z dodávky nepořádek vykládá.

Druhý den zase pro změnu jiní mladíci na skládce hledali, co by se dalo zpeněžit. V obou případech byla městská policie na místě do několika minut. Dodávky však stačily zmizet. Policie má ale videozáznam i poznávací značku jednoho z vozů.

Roman Galia, velitel Městské policie Orlová: “Na základě videozáznamu jsme celou věc postoupili správnímu orgánu k dalšímu došetření. On se tímto bude zabývat, pozve si k podání vysvětlení ty osoby, které figurují na tomto záznamu a budou se jim snažit dokázat tento skutek”.

Pokud budou pachatelé usvědčeni hrozí jim tučná pokuta. V celé lokalitě mezi Orlovou a Havířově je více skládek. Jejich likvidace je pro města časově i finančně náročná.

Eva Wojnarová, odbor komunálních služeb: “My o tom problému v lokalitě Prostřední Suché víme. V loňském roce jsme tam nechali likvidovat dvě černé skládky. Pokud objevíme černou skládku, nebo nám je nahlášena jakákoliv černá skládka na celém území města Havířova a je to na pozemku soukromé společnosti, tak s tímto majitelem vyvoláváme jednání a snažíme se na likvidaci černé skládky dohodnout”.

Jedním společným řešením jsou závory. Bohužel ty ale bývají často nezamknuté.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail