Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srážku auta s autobusem v Havířově nepřežil 21letý muž

  • Havířov,

Smyk, následné přejetí do protisměru a srážka s autobusem. Takto podle dosavadního šetření vypadá příčina tragické nehody, která se stala v pátek 19. ledna 2018 okolo půl jedenácté večer v Havířově-Šumbarku. Obě vozidla sjela po střetu mimo cestu, kde autobus narazil do stromu.

"Při nehodě byl usmrcen řidič osobního vozidla, řidič autobusu byl předán k ošetření zdravotníkům. V době nehody nebyly v autobusu žádní cestující. Výsledek provedené dechové zkoušky byl u řidiče autobusu negativní. Policisté učinili na místě nehody potřebné úkony, provedli řádnou dokumentaci a pokračují v šetření události. Příčina dopravní nehody není v této chvíli zřejmá. Policisté i nadále dokumentují okolnosti a skutečnosti týkající se události a ověřují získané informace. Hmotná škoda nebyla dosud ani předběžně vyčíslena," uvádí k nehodě policejní mluvčí Soňa Štětínská.

"Tým ZZS již nemohl pomoci muži, který zůstal zaklíněn v osobním vozidle, a jehož totožnost byla v době zásahu neznámá. Postižený na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl. Posádka záchranné služby ošetřovala sedmatřicetiletého muže se středně závažnými poraněními v oblasti hlavy, hrudníku a končetin. Pacient byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na chirurgické ambulanci havířovské nemocnice," píše v tiskové zprávě mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanic Havířov se dvěma cisternami, následně doplněná o jeden technický automobil ze stanice Karviná. "V době nehody necestovali v autobuse žádní cestující a jeho řidič byl po nehodě lehce zraněn. Z osobního automobilu hasiči vyprostili jednu osobu, která však již nejevila známky života. Během zásahu byli na místo události, kvůli unikající naftě z autobusu do půdy v okolí nehody, přivoláni také zástupce povodí Odry a České inspekce životního prostředí a dále i technický automobil ze stanice Karviná, který přečerpával unikající naftu z autobusu do připravených náhradních nádob. Jednotky po zdokumentování nehody provedly zprovoznění a úklid komunikace a následně se vrátily zpět na své domovské základny," uvedl k zásahu zastupující tiskový mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy