Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice si nechávají aplikovat nanonástřik

  • Havířov,

Krajský úřad se zapojil do projektu Nové prvky pasivní ochrany v nemocnicích. Což znamená, že se na vybraných odděleních aplikuje nástřik nanočástic. Technologie by měla zamezit šíření virů a bakterií.

Nemocnice a zvláště pak některá oddělení vyžadují naprosto čisté prostředí. Proto se Krajský úřad zapojil do projektu Nové prvky pasivní ochrany a spolufinancuje nanonástřiky na bázi titanu. V Havířově bylo k ošetření vybráno oddělení interní JIP.

“My jsme tento materiál použili nejdříve v Městské nemocnici v Ostravě, kde jsme ho testovali rok. Testovali jsme, jak účinkuje. Materiál má širokospektrální účinky. Mimo jiné dokáže eliminovat všechny mechanické, organické a chemické nečistoty na povrchu,” řekl jednatel společnosti NanoZone Jaromír Hanačík.

Testy v ostravské nemocnici ukázaly, že se snížil až o 70% výskyt mikroorganismů na ošetřených plochách.

“Byli jsme odborníky v naší nemocnici vybráni jako specializované pracoviště. Mohlo by to být přínosné, protože u nás bývají hospitalizováni pacienti vysoce rizikoví i po stránce infekční,” uvedla staniční sestra JIP, NsP Havířov Martina Roskošná.

Před samotným nástřikem musí nemocnice vždy nechat celé oddělení vymalovat.

“Naše pacienty z JIP jsme přestěhovali na chirurgickou JIP. V rámci personální unie byla v nemocnici Karviné-Ráji vybrána chirurgická JIP, u nás interní JIP,” vysvětlila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková.

Do projektu budou postupně zapojeny vybraná oddělení ze všech krajských nemocnic.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 650 do 7 300 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o.
Český Těšín
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků