Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice si nechávají aplikovat nanonástřik

  • Havířov,

Krajský úřad se zapojil do projektu Nové prvky pasivní ochrany v nemocnicích. Což znamená, že se na vybraných odděleních aplikuje nástřik nanočástic. Technologie by měla zamezit šíření virů a bakterií.

Nemocnice a zvláště pak některá oddělení vyžadují naprosto čisté prostředí. Proto se Krajský úřad zapojil do projektu Nové prvky pasivní ochrany a spolufinancuje nanonástřiky na bázi titanu. V Havířově bylo k ošetření vybráno oddělení interní JIP.

“My jsme tento materiál použili nejdříve v Městské nemocnici v Ostravě, kde jsme ho testovali rok. Testovali jsme, jak účinkuje. Materiál má širokospektrální účinky. Mimo jiné dokáže eliminovat všechny mechanické, organické a chemické nečistoty na povrchu,” řekl jednatel společnosti NanoZone Jaromír Hanačík.

Testy v ostravské nemocnici ukázaly, že se snížil až o 70% výskyt mikroorganismů na ošetřených plochách.

“Byli jsme odborníky v naší nemocnici vybráni jako specializované pracoviště. Mohlo by to být přínosné, protože u nás bývají hospitalizováni pacienti vysoce rizikoví i po stránce infekční,” uvedla staniční sestra JIP, NsP Havířov Martina Roskošná.

Před samotným nástřikem musí nemocnice vždy nechat celé oddělení vymalovat.

“Naše pacienty z JIP jsme přestěhovali na chirurgickou JIP. V rámci personální unie byla v nemocnici Karviné-Ráji vybrána chirurgická JIP, u nás interní JIP,” vysvětlila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková.

Do projektu budou postupně zapojeny vybraná oddělení ze všech krajských nemocnic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy