Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Některé mosty v Havířově jsou ve špatném stavu

  • Havířov,

Některé mosty v Havířově jsou ve špatném technickém stavu. Podle posudků se ale nemusí uzavírat a nemělo by hrozit ani jejich zřícení. Investice do oprav se však vyšplhají na miliony korun.

Most v Dolní Suché v Havířově je velice frekventovaný. Denně přes něho přejedou stovky aut. Při bližším pohledu jde ale vidět, že konstrukce je značně narušená. Lidé se začali dotazovati i na radnici, zda se most nemůže zřítit. Město o problému ví. Prasklinu monitoruje už několik let.

“V loňském roce se na most Nad Tratí nechal zpracovat odborný posudek. Město odsouhlasilo, že oprava bude do budoucna nutná. Proto to bylo předáno na odbor investic tak, aby mohla být zpracována diagnostika a v dalších letech oprava,” uvedla vedoucí odboru komunálních služeb Zdena Mayerová.

V Havířově je asi 40 mostů ve správě města, které procházejí každý rok kontrolou. V Havarijním stavu byla například lávka přes řeku Lučinu.

“V loňském roce byla v rámci těchto prohlídek udělána i kontrola lávky pod altánem, která byla v rámci výstavby cyklostezky vyměněna,” doplnil referent odboru komunálních služeb Roman Hučík.

I tento most v části Havířov-Bludovice je ve špatném technickém stavu a připravuje se jeho celková rekonstrukce.

Do velké rekonstrukce mostu nad železnicí se pustil i krajský úřad. A to v centru města na Dělnické ulici. Zde práce značně omezily dopravu.
KONSTRUKTIAL s.r.o.- Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Radomír Gruštík - pivnice Duha
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků