Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se bude podílet na výstavbě obchvatu města

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově odsouhlasili, že se zaplatí prodloužení Dlouhé třídy, a to z důvodu výstavby obchvatu. Ředitelství silnic a dálnic plánuje začátek realizace stavby za deset let.

Havířov patří mezi města zatížená dopravou. Už nejméně deset let se mluví o nutnosti obchvatu. Nyní zástupce Ředitelství silnic a dálnic informoval zastupitelé o dalším postupu.

“ŘSD v současné době začíná připravovat stavbu 1/11 Havířov - Třanovice. Jedná se o velkou stavbu zhruba 20km v celkových odhadovaných nákladech až 10 miliard korun,” řekl zástupce ŘSD Lubomír Hýbl.

Obchvat povede přes velký kruhový objezd, směrem dále na Životice a Těrlicko, kde se počítá také s tunelem.

Jednání o obchvatu může ale pokračovat jen pokud Havířov přislíbí spolufinancování prodloužení Dlouhé třídy za zhruba 45 milionů korun.

“Aby došlo k lepší koncepci doprav, tak jsme uvažovali v tomto projektu o prodloužení ulice Dlouhá třída, která je městskou komunikací. Vzhledem k tomu, že to není vyvolaná investice, tak máme požadavek na zastupitelsvo, aby schválilo financování této komunikace,” doplnil zástupce ŘSD Lubomír Hýbl.

Dlouhá třída by se měla prodloužit až k životickým sadům, kde se napojí na obchvat.

“Pokud by jsme dnes materiál smetli ze stolu, tak by došlo k tomu, že by se ŘSD tímto obchvatem nezabývalo. Proto ten příslib města k účasti je důležitý, aby se s tím obchvatem už něco dělo,” dodala primátorka Havířova Jana Feberová (ČSSD).

Ředitelství silnic a dálnic předpokládá, že samotná realizace výstavby obchvatu začne v roce 2028.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy