Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Štěňata skončila po vánocích v útulku

  • Havířov,

Během vánočních svátků neměli v havířovském útulku příliš výjezdů. Přesto se pár psů zatoulalo. V útulku mají ale i štěňata, která se zřejmě stala nevhodným vánočním dárkem.

Vánoce a následně Silvestr nepatří mezi oblíbené dny v útulcích. I v Havířově čekali zvýšený počet výjezdů. Naštěstí letošní rok patřil k těm klidnějším. Několik odchycených psů se podařilo vrátit zpět majitelům. Někteří lidé se ale zvířat zbavují záměrně.

“Vyjížděli jsme na oznámení pána, který byl nakupovat v Globusu a viděl auto, které přijelo k obchodnímu domu. Majitel vyhodil psa a odjel. Štěně je stále v naší péči. Máme tady další štěňata a bohužel to vypadá na nechtěný vánoční dárek. Situace se opakuje každý rok,” řekl pracovník útulku Jiří Kaleta.

Všechna štěňátka jsou v současné době v karanténě. K odběru budou zhruba za tři týdny.

“O letošních Vánocích byl ze strany veřejnosti velký zájem. Jednak chodili pejsky venčit, obdarovali je spoustou dárků,” řekla vedoucí útulku Dagmar Polaková.

O adopci zvířat je v útulku stále větší zájem. I proto není kapacita zcela naplněna. Během roku je v kotcích zhruba 60 psů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy