Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov doufá, že k oddělení Životic od města nedojde

  • Havířov,

Vedení havířovské radnice je přesvědčeno, že k oddělení městské části Životice nedojde. A to proto, že tato část nemá svůj katastr. Referendum chce uspořádat spolek Životice Sobě. O celé záležitosti tak možná rozhodne soud.

Bude se konat v Havířově referendum o oddělení městské části Životice, jak plánuje nový spolek Životice Sobě? Radnice s tím jednoznačně nesouhlasí a vyžádala si odborná stanoviska z kraje i ministerstva.

“Všechny právní posudky na všech úrovních se shodují na tom, že k vyhlášení referenda k osamostatnění Životic dojít nemůže, protože nesplňují zákonné podmínky samostatného katastrálního území. Věřím tomu, že epizoda s poškozováním městské části Životic spolkem Životice Sobě už skončila,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Spolek je jiného názoru a celá záležitost možná skončí u správního soudu.

“O tady tom problému jsme věděli. Logický krok je cesta přes správní soudnictví. Kraj zamítne návrh na oddělení obce, odvolání zamítne ministerstvo vnitra a pak se dostaneme ke správnímu soudu, který by to definitivně rozsekl,” uvedl člen spolku Životice Sobě Radek Jantoš.

Kromě zvýšení investic do Životic, jde spolku především o obchvat.

“Naše hlavní myšlenkou, proč jsme založili spolek je, že chceme zabránit výstavbě obchvatu, který by vedl přes Životice,” doplnil člen spolku Životice Sobě Marek Hanák.

Radnice je sice obchvatu nakloněna, nicméně stavba prý není na pořadu dne. O možnostech a variantách budou strany ještě jednat.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail