Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí florbalisté v Praze ukázali, že patří mezi nejlepší v Evropě

  • Havířov,

Prague Games je prestižní mezinárodní florbalový turnaj, na kterém uspějí opravdu jen ti nejlepší. Prvnímu sportovnímu florbalovému klubu Havířov se podařilo v různých věkových kategoriích dojít až do finále a vybojovat si cenné kovy.

Mladým florbalistům z Havířova se podařil opět parádní kousek, když uspěli na turnaji v Praze. Konkurence byla velká. Přijeli zde sportovci ze zemí jako je Švédsko, Finsko, Švýcarsko, což jsou florbalové velmoci. 

"My jsme oproti loňsku, kdy jsme tam měli jen jeden tým, jsme letos přihlásili tři kategorie. My jsme kvalitu potřebovali rozprostřít do všech tří kategorií, což si myslím, že se nám povedlo. Dokázali jsme ve dvou kategoriích získat medaile,” řekl trenér Vašek Šimčík.

Z Prague Games si První sportovní florbalový klub dovezl stříbrné a bronzové medaile.

"Bylo to úžasné, jsou to neskutečné zážitky. Jsou to největší turnaje, na které jezdíme. Parta jsme dobrá. Mladší se baví se staršími, kamarády tady mám. Jednou bych to chtěl dotáhnout do lepšího týmu, co nejdále. Třeba do nějakého extraligového týmu,” řekl jeden z hráčů. 

"Pro mě bylo asi nejvíc, když jsem nájezdem rozhodl ve čtvrtfinále proti Tatranu Střešovice. Jako tým bychom to chtěli dotáhnout na zlatou medaili na Prague Games,” dodal další hráč.

Právě zlatou medaili si sportovci dovezli z loňského ročníku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy