Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mentálně postižení lidé chtějí žít plnohodnotný život. K tomu jim pomáhá už 40 let Santé

  • Havířov,

Organizace Santé, která pomáhá mentálně postiženým lidem, je nejstarší sociální službou v Havířově. Klienti mají jedno velké přání. Naučit se co nejvíce samostatnosti.

Tito lidé mají i přes své postižení štěstí. Každý den mohou docházet do organizace Santé, kde se učí různým dovednostem, navazují přátelské vztahy. Santé je nejstarší sociální službou v Havířově a nyní zařízení oslavilo 40 let. Klienti denních stacionářů si svá vystoupení připravovali několik měsíců.

“Klienti jsou zlatí. Ti se připravovali, vymýšleli s námi a bez nich bychom to nedali dohromady, protože oni to umí podat tou láskou a tím nadšením,” řekl ředitelka Santé Michaela Rosová.

Většina klientů navštěvuje Santé už desítky let.

“Já chodím už dvacet let. Santé mi dalo, že jsem se mohl naučit samostatnosti, mám vlastní byt s přítelkyní,” řekl klient Miroslav. 

Co si přeješ do budoucna?

“Být čím dál tím víc samostatnější a být spokojený v životě. Mít přítelkyni, se kterou jsem dnes tady dorazil na 40. výročí,” řekl klient Marek.

“Ani domov seniorů, ani Sociální služby města Havířova nemají 40. výročí. Jsou podstatně mladší. Santé bych popřála, aby těch čtyřicet let, které mají za sebou, aby měli i čtyřikrát před sebou. A aby v organizaci pracovali lidé, kteří tady pracují dnes a pracovali na začátku,” řekl náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Santé chce mentálně postiženým a jejich rodičům ještě více pomáhat, a proto od nového roku bude zařízení nabízet i odlehčovací službu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků