Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoce sice budou až za pár dnů, havířovská radnice už ale Ježíška rozdělila

  • Havířov,

Vánoce sice budou až za pár dnů, havířovská radnice už ale Ježíška rozdělila. Dárky dostaly děti z azylového domu, mentálně a tělesně postižení, ale i děti ze speciální mateřské školy.

Tyto děti musí žít se zdravotním hendikepem. Některé mají oční vadu, jiné trpí autismem nebo kombinovanými vadami. Proto všechny navštěvují speciální školku Paraplíčko. Nejen jim chtěla havířovská radnice udělat radost, a to v podobě bohatého Ježíška.

"Nerozlišujeme, zda se jedná o městské, nebo krajské zařízení, protože nejen děti, ale i dospělí jsou obyvatelé Havířova. A i kdyby nebyly, tak předvánoční čas je proto, abychom obdarovávali druhé. A pro děti tady konkrétně je velkou radostí, že dostaly hračky,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká.

Přání Ježíškovi psaly i děti z Azylového domu pro matky s dětmi, které za dárky poděkovaly vystoupením.

“Naše děti dostaly nové postele do pokojů, tak dostaly jeden ze symbolů domova, což jsou papuče. I to je někdy takový základ, který pro někoho může být samozřejmostí a pro někoho je to vzácným darem. Hračky budou určené do společné herny pro děti,” řekla vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi AS Lucia Neupauerová.

"Já jsem dostala plyšáky. My jsme měli vystoupení a zpívaly jsme,” řekla holčička.

"Těšíme se všichni na Vánoce. Máme radost s dětmi, budeme to prožívat pěkně,” dodala její maminka. 

Dárky od radnice dostali také klienti Santé, nebo děti z dětského domova.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků