Nadšenci bridže se opět setkali při vánočním turnaji a uvedli dalšího člena do síně slávy

Havířovští hráči bridže patří mezi českou elitu a daří se jim i na mezinárodní úrovni. Naposledy se v letošním roce setkali při vánočním turnaji.

Na Gymnáziu Studentská se konal již tradiční vánoční bridžový turnaj. Před samotným zahájením jsou vždy oceněni hráči, kterým se v daném roce nejvíce dařilo na národní i mezinárodní úrovni. Jedním z nich byl i Michael Botur, který se zúčastní v roce 2020 mistrovství světa.

"Já se bridži věnuji už 13 let. Jako každý z tohohle gymnázia jsem začal, když mi bylo zhruba jedenáct let. Bridž mě naučil kooperaci s partnerem, nějaké prvky logického uvažování, plánování ohledně bridžové partie. Co mi to ale přineslo nejvíce, je strašně hodně kamarádů a tím, že jsem se to naučil, jsem získal kamarády po celé republice i ve světě,” řekl hráč Michael Botur.

I v letošním roce byl jeden z havířovských odchovanců povýšen do síně slávy. Kamil Žylka kromě jiných úspěchů, dosáhl prozatím jako jediný výkonnostní třídy Národní mistr.

Kvalitu hráčů, ale i celého klubu, ocenil také předseda Českého bridžového svazu a zároveň šéftrenér juniorské reprezentace.

"Já mám velkou radost, že jsem už druhým rokem můžu přijet, protože bridžový klub v Havířově je sice aktuálně třetí největší v republice, nicméně patří mezi ty nejvýznamnější, protože má největší členskou základnu co se týče mládeže. Už po dvacet let fungování na tomto gymnáziu vychovává všechny talenty, které nás reprezentují v zahraničí a velmi úspěšně,” řekl předseda Českého bridžového svazu Milan Macura.

Svůj první turnaj si mohli zahrát i nováčci.

"Od roku 2011, kdy se konal jedenáctý turnaj vánočního turnaje, jsme k těm pokročilým přibrali i nováčky. Tenkrát jsme měli silný nováčkovský ročník a od té doby držíme tradici. Takže paralelně s námi ve vedlejší třídě hrají  první nováčkovský turnaj i nováčci. Mezi nimi zasedli i jeden rodič a učitel, kteří se začali učit v září díky naším videolekcím, které máme na webových stránkách. Jinak letos je nás úžasný počet 52 hráčů, což odpovídá počtu karet v bridžovém balíčku,” řekl trenér bridže Daniel Vachtarčík.

"Já chodím na ZŠ 1. Máje. K bridži jsem se dostala tak, že jednu hodinu místo češtiny přišel pan učitel Vachtarčík a ukázal nám bridž. Hned jsem si ho první den vyzkoušela a od té doby mě začal bavit. Je to logická hra a musí se tam přemýšlet a někdy mi to pomáhá i v matematice," řekla hráčka Jana Szkutová.

Jubilejní 20 Vánoční párák 2019 nakonec vyhrála Lucie Kohutová a Lukáš Kolek.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků