Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nadšenci bridže se opět setkali při vánočním turnaji a uvedli dalšího člena do síně slávy

  • Havířov,

Havířovští hráči bridže patří mezi českou elitu a daří se jim i na mezinárodní úrovni. Naposledy se v letošním roce setkali při vánočním turnaji.

Na Gymnáziu Studentská se konal již tradiční vánoční bridžový turnaj. Před samotným zahájením jsou vždy oceněni hráči, kterým se v daném roce nejvíce dařilo na národní i mezinárodní úrovni. Jedním z nich byl i Michael Botur, který se zúčastní v roce 2020 mistrovství světa.

"Já se bridži věnuji už 13 let. Jako každý z tohohle gymnázia jsem začal, když mi bylo zhruba jedenáct let. Bridž mě naučil kooperaci s partnerem, nějaké prvky logického uvažování, plánování ohledně bridžové partie. Co mi to ale přineslo nejvíce, je strašně hodně kamarádů a tím, že jsem se to naučil, jsem získal kamarády po celé republice i ve světě,” řekl hráč Michael Botur.

I v letošním roce byl jeden z havířovských odchovanců povýšen do síně slávy. Kamil Žylka kromě jiných úspěchů, dosáhl prozatím jako jediný výkonnostní třídy Národní mistr.

Kvalitu hráčů, ale i celého klubu, ocenil také předseda Českého bridžového svazu a zároveň šéftrenér juniorské reprezentace.

"Já mám velkou radost, že jsem už druhým rokem můžu přijet, protože bridžový klub v Havířově je sice aktuálně třetí největší v republice, nicméně patří mezi ty nejvýznamnější, protože má největší členskou základnu co se týče mládeže. Už po dvacet let fungování na tomto gymnáziu vychovává všechny talenty, které nás reprezentují v zahraničí a velmi úspěšně,” řekl předseda Českého bridžového svazu Milan Macura.

Svůj první turnaj si mohli zahrát i nováčci.

"Od roku 2011, kdy se konal jedenáctý turnaj vánočního turnaje, jsme k těm pokročilým přibrali i nováčky. Tenkrát jsme měli silný nováčkovský ročník a od té doby držíme tradici. Takže paralelně s námi ve vedlejší třídě hrají  první nováčkovský turnaj i nováčci. Mezi nimi zasedli i jeden rodič a učitel, kteří se začali učit v září díky naším videolekcím, které máme na webových stránkách. Jinak letos je nás úžasný počet 52 hráčů, což odpovídá počtu karet v bridžovém balíčku,” řekl trenér bridže Daniel Vachtarčík.

"Já chodím na ZŠ 1. Máje. K bridži jsem se dostala tak, že jednu hodinu místo češtiny přišel pan učitel Vachtarčík a ukázal nám bridž. Hned jsem si ho první den vyzkoušela a od té doby mě začal bavit. Je to logická hra a musí se tam přemýšlet a někdy mi to pomáhá i v matematice," řekla hráčka Jana Szkutová.

Jubilejní 20 Vánoční párák 2019 nakonec vyhrála Lucie Kohutová a Lukáš Kolek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků