Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žákům na ZŠ M. Kudeříkové v Havířově už nehrozí nebezpečí. Tělocvična má novou střechu

  • Havířov,

Před více než rokem musela být na Základní škole Marie Kudeříkové v Havířově uzavřena tělocvična. Hrozilo zřícení střechy. Nyní už může na škole opět začít výuka. Oprava celé budovy vyšla radnici na necelých 27 milionů korun.

Oprava střechy na ZŠ M. Kudeříkové v Havířově se po desetiletí prováděla tak, že se na ni lepila jedna vrstva na druhou. V roce 2018 sondy prokázaly, že střecha je přetížena a může kdykoliv spadnout. Město proto nechalo budovu ihned zavřít. 

"Tělocvična byla uzavřena ze dne na den. Hrozilo zřícení střechy. Byla ve staticky velmi špatném stavu. Rozhodnutí nebylo možno odkládat. A já jsem byl v šoku, když jsem zjistil, v jakém stavu ta tělocvična je,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

"My jsme přistoupili k inovativnímu řešení, kde se celá konstrukce očistila a nad stávající konstrukci se vytvořila nová vazníková konstrukce, která nese zatížení té střechy," dodal náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Tyto děti jsou úplně prvními, které si mohly opět v tělocvičně zacvičit.

"Tělocvična je pěkná a dobře se mi tady trénovalo. Dříve ta podlaha byla drsná,” řekl chlapec.

Škola se zaměřuje na atletiku a vyrostla zde i Šárka Kašpárková. Novinkou je, že na nové speciální podlaze mohou děti trénovat i v tretrách.

" Já musím říct, že jednoznačně je ta tělocvična nadprůměrná. Myslím, že plno škol by bylo rádo, kdyby mělo jen třetinu toho, jak to tady vypadá,” řekla bývalá atletka Šárka Kašpárková.

Tělocvičnu bude v dopoledních hodinách využívat škola. Poté až do večera sportovní kluby a spolky, nebo i široká veřejnost. Rekonstrukce celé budovy vyšla radnici na 26,5 milionu korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy