Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově začíná stavba roku. Město vysoutěžilo zhotovitele na rekonstrukci přednádraží

  • Havířov,

Havířov vybral zhotovitele na rekonstrukci přednádraží. Práce začnou zhruba za čtrnáct dní a potrvají rok. Hlavním přínosem bude modernizace autobusových stání a vytvoření nových parkovacích míst.

Příprava na rekonstrukci přednádraží v Havířově trvala několik let. Nyní se na podruhé městu podařil vysoutěžit dodavatel a po podpisu smlouvy mohou práce začít. 

"Je to pro Havířov klíčový okamžik, protože Havířov si důstojné a kvalitní zázemí a dopravní uzel zaslouží a já si myslím, že občané budou spokojení. Byla to dlouhá a komplikovaná cesta, ale dneska jsme podepsali smlouvu o dílo a zhotovitel má 365 dní na to, aby přednádražní prostor dokončil. Jedná se především o to, že vzniknou nová parkovací místa a jestli se nepletu, tak jich bude přes 130, bude tam kvalitní zázemí pro autobusy. Zastávky budou zastřešené, budou tam kvalitní koridory pro příchod k vlakovému nádraží. Celá oblast bude hodná tohoto tisíciletí,” řekl primátor Havířov Josef Bělica (ANO).

Už několik měsíců pracuje Správa železniční dopravní cesty na své části, kterou je přestavba administrativní budovy na novou odbavovací část  pro cestující. Následně dojde k rekonstrukci samotné haly. I tuto zakázku provádí dodavatel, který vyhrál soutěž na přednádraží.

"Už jsme ve finále prací na nádražní budově. Ta by měla být dokončena v květnu a pak se postupně přesuneme na tu velkou odbavovací halu, která by měla začínat v červnu. Součástí toho projektu musí zůstat příjezdová komunikace pro autobusy. Tam bude i zastávka a musí být zachován příchod na samotné nádraží tak, aby se cestující dostali k vlaku. Bude tam vybudováno oplocení a musí tam zůstat koridory pro lidi, aby se mohli dostat k dopravním prostředkům,” řekl ředitel oblasti Ostrava OHL ŽS Martin Polášek.

Rekonstrukce přednádraží bude stát 92 milionů korun s tím, že 85% pokryje dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy