Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mnohé výtahy v Havířově jsou v havarijním stavu. Jejich výměna právě začala

  • Havířov,

Téměř 140 výtahů v Havířově je ve špatném stavu. Radnice proto zahájila jejich výměnu. Město během rekonstrukce zajistí lidem, kteří to budou potřebovat, například nákupy či jiné služby.

Při pohledu na tento výtah není divu, že někteří nájemníci už raději chodí pěšky. Právě v domě na Kubelíkové ulici startuje rozsáhlá rekonstrukce všech starých výtahů na území celého Havířova.

"Máme něco přes 180 výtahů ve správě. V tom nejhorším stavu je jich 139. Jsou to všechno výtahy i ze šedesátých let minulého století. Čas se na výtazích podepsal a rekonstrukci potřebují,” řekl primátor města Josef Bělica (ANO).

Výměna jednoho výtahu potrvá zhruba čtyři týdny. Po tu dobu lidé budou muset chodit pěšky. 

"Bude lepší, bude větší. Ale na druhou stranu, ten měsíc. Já než vytáhnu tašky po schodech. Nemůžu potom dýchat," řekl jedna z nájemnic.

"Všechny domy, kterých se týká výměna výtahů, prošly nějakým přezkumem věku nájemníků. Naši správci všechny dotčené lidi rekonstrukcí obešli nebo obejdou v nejbližší době a všichni, kteří budou potřebovat pomoci s nákupy a tak dále, tak to budou zabezpečovat naši správci. Nájemníci, kteří budou v pokročilém věku, tak tam jsme dohodnuti se sociálním odborem města na případné intervenci,” dodal jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič.

Rekonstrukce výtahů bude stát více než 200 milionů korun. Radnice si na tuto investiční akci musela vzít úvěr.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy