Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice pro seniory a nemocné pořídila pět tisíc tvz. obálek do lednice. Ty mohou zachránit život

  • Havířov,

Havířov je dalším městem, které se zapojilo do krajského projektu Obálka do ledničky. Ten je určen zejména pro seniory, nebo nemocné lidi, kteří žijí sami doma.

V Havířově žije mnoho seniorů, ale i hendikepovaných lidí. Ti se mohou z různých důvodů ocitnout v nebezpečí ohrožení života. Stávají se například případy, kdy při příjezdu rychlé záchranné služby není schopen senior s posádkou komunikovat. A právě proto vznikl na kraji projekt Obálka do lednice.

“Obsahem obálky je tiskopis, který si dotyčný vyplní. Jsou tam údaje o nemocech, o lécích, kontaktní osoby. Takto vyplněný formulář se dá do modré obálky a obálka se vloží do lednice. Lednici má v domácnosti každý a podle hasičů je to poslední věc, která v domácnosti shoří. Proto je to obálka do lednice,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

Havířov má pro rizikové skupiny občanů k dispozici 5 tisíc takových obálek, které si mohou lidé vyzvednou na odboru sociálních věcí. Obálky mohou seniorům vyzvednou i rodinní příslušníci.

Pozor na šmejdy. Obálky nemá právo nikdo kontrolovat.

“Ani Moravskoslezský kraj, ani náš úřad nebude v žádném případě kontrolovat, zda je obálka aktuální, nebude docházet k žádným kontrolám. Říkám to proto, aby lidé byli obezřetní a neotvírali lidem, kteří by tvrdili, že jdou obálku zkontrolovat,” dodala vedoucí.

“Zároveň se chceme připojit k okolním městům, která zavedla tísňové tlačítko. Bude jich pořízeno padesát. Dostanou je osoby nad 80 let, které žijí osaměle,”dodala náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Každý senior bude mít dvě tlačítka, jedno vždy u sebe a jedno u dveří. Obě budou napojena na městskou policii.
Šakalí léta / muzikál

Dnes
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

Zítra
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků