Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den po dni. Diář kronikářky mapuje život v Havířově

  • Havířov,

Nyní vás pozveme na křest nové brožury Městské knihovny s názvem Diář kronikářky města Havířova 2018. Autorkou publikace je Hana Dvořáková.

Paní Hana Dvořáková je kronikářkou města. Jejím úkolem je zachytit a zdokumentovat všechny významné akce, kterých jsou během roku stovky. Ve spolupráci s Městskou knihovnou vznikl nápad vydat brožuru Diář kronikářky Havířova 2018.

“Tento rok jsme vybrali vlastně proto, že to byl pro naši republiku velmi významný rok. Já mu říkám stovkový, protože jsme slavili 100 let vzniku republiky. Proto jsme vybrali právě tento diář, abychom ho vydali v tištěné podobě. Samozřejmě i tato tištěná podoba musela být velmi zkrácena, protože by se nám všechny akce, jak jsou uvedené v internetovém diáři, prostě do té brožurky nevešly. Ta činnost tady ve městě je velmi bohatá, a to je taky jeden z důvodů, které jsme měli na mysli, aby lidé viděli, že opravdu to město žije,” vysvětlila kronikářka Hana Dvořáková. 

Práci kronikáře nemůže dělat každý. Je to náročný úkol především na čas a hlavně člověk musí mít zájem o celkovém dění ve městě. 

“Já jsem poctěna tou rolí kmotra diáře. Paní kronikářka má tolik akcí, že klobouk dolů před ní, protože tam, kde má město akce, tam je ona, takže se potkáváme hodně často a kromě toho funguje i v knihovně, takže té práce má dost a tady aspoň občané budou vidět, co všechno se ve městě podařilo, jaká akce se uskutečnila. Protože někdy slyšíme takové ty škaredé řeči, že nic se tady neděje a tady v tom diáři aspoň uvidí, co všechno se tady v Havířově děje, a nejen z oblasti kultury a sportu ale všeho možného,” uvedla náměstkyně primátora Jana Feberová. 

“Diář kronikářky jsme pojali jako seznam akcí v určitém dni bez nějakého konkrétního popisu. Bylo to i záměrně právě proto, aby čtenář, když ho některá akce zaujme, tak aby musel jsem vynaložit nějaké úsilí a nějaké podrobnější informace si té dané akci našel. Oficiální Kronika města je k dispozici jednak na internetových stránkách naší knihovny, jednak v tištěné formě na Magistrátě města Havířova a tady tato brožurka bude k dispozici ve všech pobočkách naší knihovny, v Městském informačním centru, určitě také na Magistrátě města Havířova a určitě i na některých akcích, které se ve městě budou pořádat,” informovala ředitelka Městské knihovny Havířov Dagmar Čuntová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy