Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolné dárce krve v Havířově ocenila radnice i Český červený kříž

  • Havířov,

V Kulturním domě Radost bylo 28. ledna slavnostně oceněno celkem 105 bezpříspěvkových dárců za rok 2019. Mezi nimi byli i 3 dárci krve, kteří absolvovali více než 300 odběrů.

Tohle jsou lidé, kteří si uvědomují, jak vzácná je tekutina krev. Jejich čas na odběrovém křesle může zachránit život druhým. 

“Český červený kříž Frýdek-Místek každoročně oceňuje dárce krve. Oceňuje za deset odběrů bronzovou medailí, dvacet stříbrnou medailí, za čtyřicet zlatou medailí. Pak jsou zlaté kříže třetí, druhé a první třídy. Dále se ještě oceňuje plaketou Dark krve, dar života přímo na Pražském hradě,” řekla za Český červený kříž Jana Stanovská.

“Každoročně se tady scházíme, abychom ocenili dárce krve, což je velmi záslužná činnost, protože krev je nejvzácnější tekutinou. Dnes máme 105 dárců, které budeme oceňovat v různých kategoriích a je to v těch lidech, že chtějí pomoci druhým. Za to jim dnes poděkujeme,” dodala náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Slavnostní ocenění i s kulturním programem se konalo již tradičně v Kulturním domě Radost. Dárcům zazpíval Láďa Křížek.

“Daruji od gymnázia od 17 let. Nejdříve krev a nyní jsem přešla na plazmu. Dělám to proto, aby to někomu pomohlo, šlo to na dobré účely,” řekla jedna z oceněných.

“Přivedli mě k tomu dobrovolní hasiči. Daruji asi devět let a mám asi 130 odběrů. Chodíme s kolegy z SDH Horní-Suchá,” dodal dárce.

Všechna odběrová centra by uvítala nové dárce a především pak mladší ročníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy