Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci zachraňovali zraněné seniory na pokraji smrti uvězněné ve vanách

  • Havířov,

Městská policie v Havířově dvakrát během krátké doby zasahovala v bytě, kde senior spadl ve vaně a nedokázal sám vstát. Muž byl zachráněn po třech dnech.

Na první případ upozornil strážníky 14. ledna správce Domova s pečovatelskou službou v Mládežnické ulici v Havířově. 

“Strážníci se pokusili s nájemníkem komunikovat přes dveře, kdy tento odpovídal velmi slabým hlasem. Následně bylo zjištěno, že muž upadl dne 10.1.2020 ve vaně a doposud se mu nepodařilo vstát. Jelikož zde vznikla důvodná obava o zdraví a život dotyčného, byla na místo rychlá záchranná služba a hasiči. Po otevření bytu byl muž byl nalezen ve vaně,” sdělil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Před několika dny volala na MP žena, že se nemůže dostat do bytu své nemocné matky. 

“Hlídka MP se pokusila kontaktovat ženu, kdy na zvonění a bouchání nikdo nereagoval. Z bytu bylo pouze slyšet nějaké zvuky – vzdechy. Jelikož vznikla důvodná obava o život a zdraví osoby, bylo rozhodnuto o otevření bytu. Vstupní dveře byly vykopnuty a do bytu vstoupila oznamovatelka a strážníci. Žena byla nalezena zaklíněná v prázdné vaně, ve špatném zdravotním stavu a podchlazená. Na hlavě měla hematom a stěžovala si na silnou bolest v nohou,” doplnil Bohuslav Muras.

Seniorka byla následně převezena do nemocnice. I z těchto důvodů chce radnice pořídit pro osamělé seniory tísňová tlačítka. 

Ilustrační snímek

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy