Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O městskou ubytovnu v Havířově není velký zájem, proto z části vznikne malometrážní bydlení

  • Havířov,

O městskou ubytovnu v Havířově o kapacitě 180 lůžek není velký zájem. Naopak stoupá poptávka po menších bytech, kterých je ve městě málo. Proto se nyní některá pata předělávají na malometrážní byty.

Tomuto domu v městské části Havířov Šumbark se říkalo dům hrůzy. Před lety se radnice rozhodla pro rekonstrukci a z velké části udělala ubytovnu a odděleně pak i byty s pečovatelskou službou. Ubytovna je ale dlouhodobě málo využívána a naopak se zvyšuje poptávka po malometrážních bytech. 

"Maximální počet obsazení je zhruba 50 lůžek. Při počtu 180 lůžek je nerentabilní ekonomicky tu ubytovnu provozovat. Proto jsme se rozhodli z horních třech pater udělat v každém patře pět jednopokojových bytů. V takto velkém množství, koncentrovaném na jednom místě je to poslední možnost, kde jsme schopni vytvořit baterii jednopokojových bytů,” řekl jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič.

Rekonstrukce potrvá do března. Následně půjdou byty do nabídky. 

"Součástí rekonstrukce je úprava bývalého bytového jádra, dodání sedací vany, nového WC, dodávky kuchyňských linek, nových elektrických spotřebičů a samozřejmě adaptace nové elektroinstalace, která bude odpovídat novým normám,” řekl vedoucí provozního oddělení Petr Valášek.

Noví nájemníci nemusí mít obavy z kontaktu s lidmi z ubytovny a to díky čipům. 

Pokud bude o malometrážní byty zájem, Městská realitní agentura zváží předělání i dalších bytových jednotek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy