Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce strážníků je náročná a mnohdy i nebezpečná. Ti nejlepší si převzali ocenění za rok 2019

  • Havířov,

V restauraci Radnice se konalo již tradiční zhodnocení práce městské policie za rok 2019. Součástí společného setkání bylo také ocenění strážníků za odpracovaná léta, ale i za výjimečné zásahy.

Někteří muži a ženy zákona si převzali stužku za zásluhy o bezpečnost, jiní pak za záchranu života. Jedním z nich byl i Adam Hladký se svým kolegou Václavem Kortysem. Strážníci zadrželi pachatele se střelnou zbraní, který dokonce na oznamovatele vystřelil. Incident se stal v den, kdy došlo k masakru v ostravské fakultní nemocnici.

“Psychicky to náročné bylo i s tím, co se stalo v Ostravě. Museli jsme přemýšlet nad tím, že se to může stát, že se inspiroval tady v Havířově. Naštěstí zákrok byl rychlý a profesionální, tak se to nestalo, řekl oceněný strážník Adam Hladký.

Během roku strážníci řešili zhruba 21,5 tisíce přestupků, 87% pak vyřešili na místě. Nezbytnou součástí pro výkon práce městské policie je modernizace.

“Rok 2019 byl ve znamení nové techniky. Především nového centrálního systému evidence a zpracování přestupků, který vlastně vyvrcholí za nedlouho tím, že strážníci budou vybavení novou technikou v ulicích, aby jsme urychlili a zkvalitnili jejich službu. Pořídili jsme novou mobilní služebnu, která slaví úspěchy tak, jak ta první. To je náš nejlepší projekt. A jinak byl ve znamení celoroční práce pro občany našeho města, jako každý rok,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Jak jste spokojený s prací strážníků a týmem, který máte pod sebou?

“Já jako ředitel mohu říct, že jsem spokojen. Občas se něco stane, ale z 23 stížností jen jedna byla částečně oprávněna. Takže si myslím, že i to svědčí o tom, jak pracují naši strážníci,” dodal Bohuslav Muras.

Práci městských strážníků zhodnotil i primátor města.

“Co se týče práce strážníků v Havířově, já jsem spokojený velmi. Nemůžu říct, že je vše bez chyb, nicméně nás to udržuje bdělé a snažíme se rozvíjet. Budeme rozvíjet jak kamerový systém, budeme ho rozvíjet jak samotný, tak i ve spolupráci v rámci příspěvkových organizací, které v rámci své činnosti mají takovou techniku a dosud nebyly úplně koordinované výstupy. Samozřejmě chceme dále rozvíjet bezpečnost pro občany našeho města. Co se týče jednotlivých strážníků a výkonu té služby na ulici, tak jsem spokojen velmi,” řekl primátor Josef Bělica (ANO).

I havířovská městská policie se v poslední době potýká s nedostatkem nových strážníků. Jak by se dala situace zlepšit, vám řekneme v příštím Havířovském expresu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy