Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentky ze Slovinska strávily měsíc na SŠ v Prostřední Suché

  • Havířov,

Střední škola v Prostřední Suché se už mnoho let zapojuje do mezinárodních projektů. Nyní Havířov navštívily studentky ze Slovinska. Praxi měly kadeřnice v místních salonech.

Tyto slečny a studentky střední školy žijí ve Slovinsku. Na čtyři týdny se mohly nyní podívat do České republiky a to díky programu Erasmus. 

“Naše škola, Střední škola Prostřední Suchá v rámci Erasmus+ přijala naše partnery ze Slovinska z města Ljubljany a jsou tady čtyři jejich studentky na čtyři týdny. Jsou v salonu Barbra a v salonu paní Šplíchalové a také jsou u nás na praktickém výcviku. Prohlubují své znalosti z oboru a vyzkoušejí si něco nového,” řekla koordinátorka projektu Vendula Švarcová.

Na oplátku se nyní chystají studenti z Prostřední Suché do Ljubljany, kde budou rovněž sbírat zkušenosti ve Slovinských salonech.

“V Havířově to máme rády, i když v Ljubljaně je víc míst, kam bychom šly za zábavou. Za největší zážitek považujeme, když jsme byly na soutěži v Brně. Což byla soutěž pro kadeřníky středních škol,” řekla studentka.

“V salonech pracuji i ve svém městě, takže to pro mě nebyla úplná novinka, ale každopádně máme nové zážitky, přátelé. Havířov je menší město než naše, ale je čistší a tiché. Ceny jsou tady nižší, což se nám líbilo,” řekla studentka.

Škola se během deseti let zapojila do různých výměnných mezinárodních projektů. Studenti se tak podívali do Finska, Portugalska nebo Velké Británie. Praxi v cizích zemích vykonávali i v jiných oborech, které se na škole vyučují. Ať už je to pedagogické lyceum, nebo sociální činnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy